ÖZDAĞ, MANİSA BASINIYLA BULUŞTU

11 Ocak 2015 Pazar, 15:07

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basının önemine ve gücüne değinen Özdağ, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ferdi UZUN

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Öğretmenevi’nde Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basının önemine ve gücüne değinen Özdağ, “Basın artık 4. Güç olmaktan çıkmış bana göre birinci güç haline gelmiştir. Etkisi çok fazla olmuştur. Türkiye’nin doğru ve tarafsız yazan kalemlere ihtiyacı vardır. Ben bu doğrultuda gazeteci arkadaşlarımın gününü kutluyorum” dedi.

Bu ülkeye darbe yapan herkesin karşısındayız

Gazeteciler tarafından cemaatle hükümet arasındaki çatışmanın sorulması üzerine Özdağ, “Ak Parti 12 yıldır iktidarda. Bugüne kadar cemaatin yaptığı güzel işleri alkışladık. Yurt dışındaki okullara destek verdik. Ancak paralel yapı devleti eli geçirmeye çalışmaya başlayınca desteklerimizi kestik. Devlet içinde devletlerin oluşmasına izin veremeyiz. Türkiye Cumhuriyeti devleti tekdir, bunu herkes böyle bilsin.  Ak Partiye, bu ülkeye darbe yapan herkesin karşısındayız” diye konuştu.

Açıklanan isme tam destek

Ocak sonunda yapılacak olan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı Ak Parti Manisa İl Kongresiyle ilgili olarak Özdağ, “Ak Parti Manisa il teşkilatı il başkanlığı için temayül yoklaması yapılıyor. Öne çıkan 5 isim genel merkeze gönderilecek Genel Merkez 5 isimden birini il başkanı olarak atayacak. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun il başkanlığı için atayacağı isme tam destek vereceğiz” dedi.

Yeniden adayım

Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç ise, Selçuk Özdağ ile yıllardan beri dost olduğunu belirterek, güzel program için kendisine teşekkür etti. Aralık 2015’te yapılacak olan Gazeteciler Cemiyeti seçimleriyle ilgili de konuşan Aytaç, “Seçimlerde yeniden adayım. Adaylığımı şimdiden açıklıyorum. Ölünceye kadar da başkanlık yapmaya devam edeceğim. Varsa rakip çıksın. Hodri meydan diyorum” diye konuştu. Özdağ, gazeteciler adına Aytaç’a çiçek takdim etti.  Program sonunda Selçuk Özdağ, tüm gazeteciler adına günün anlam ve önemine binaen Ertuğrul Aytaç’a çiçek takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir