Murat Baybatur: Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı Yapacağız

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 09:00

Partisinin Gölmarmara İlçe Teşkilatınca düzenlenen iftar yemeğinde konuşan AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, “ İnanıyorum ki 10 Ağustosta dünya lideri mazlumların dostu zalimlerin hasmı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı sizlerin desteği ile ilk seçilmiş devlet başkanı, cumhurbaşkanı yapacağız.”dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, partinsin Gölmarmara İlçe Teşkilatının düzenlediği ahde vefa, birlik ve beraberlik yemeğine katıldı. AK Parti İlçe Başkanlığı önünde bulunan Cumhuriyet meydanında yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı iftar yemeğinde Başkan Baybatur’a Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Reşit Ürper, AK Parti Gölmarmara İlçe Başkanı Süleyman Benli, İl Kadın Kolları Başkanı Şule Uygur, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları eşlik etti.

“BU SÜREÇTE HEPİMİZE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”
İftar yemeği sonrasında konuşan AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, “ 10 Ağustosta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine adım adım yaklaşıyoruz. Bu süreç bizim için çok önemli bir süreç. Nasıl ki 30 Martta Gölmarmara’nın semalarında AK Partinin bayrağını dalgalandırdıysanız, inanıyorum ki 10 Ağustosta dünya lideri mazlumların dostu zalimlerin hasmı Recep Tayyip Erdoğan’ı sizlerin desteği ile ilk seçilmiş devlet başkanı, cumhurbaşkanı yapacağız. 12 yıldan beri Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye ve milletimize yaptıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. İnşallah cumhurbaşkanı olarak da seçildiği zaman cumhurbaşkanı olarak devlet başkanı olarak sizlere hizmet edecek. Bunun içinde sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu süreçte hepimize çok iş düşüyor. Kapı kapı dolaşacağız, koşturacağız ve yeni Türkiye’nin inşası ve Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması için ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor. 30 Martta kendisini gösteren Gölmarmara ben inanıyorum ki 10 Ağustosta yapılacak seçimlerde de fazlasıyla üzerine düşeni yapacaktır.”diye konuştu.

“İSRAİL KARDEŞLERİMİZİ KATLEDİYOR”
İsrail’in Filistin halkına karşı estirdiği teröre, katliamlara karşı sesiz kalmayan Başkan Baybatur konuşmasını şöyle tamamladı; “Biz burada rahat bir şekilde iftar sofralarımızda iftarımızı yaparken, İsrail, Filistin’de Gazze’de çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden kardeşlerimizi katlediyorlar. Ne yazık ki kardeşlerimiz, siyonist düzen İsrail’in bombardımanı altında can veriyorlar. İsrail, Filistinli kardeşlerimize karşı terör estiriyor. Öncelikle şu halimize şükredip, Filistin ve Gazze’deki kardeşlerimiz için ‘Ya Rabbi senin azabın da gazabın da çok büyük. Çoluk çocuk demeden katleden İsrail’i gazabınla kahreyle’ diye dua etmeliyiz. Bugün bu yaşanan katliamlara karşı insanlık sessiz kalırken sadece Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan yanlış yapıyorsunuz diye yüksek sesle bağırıyor. Zalim İsrail hükümetinin yaptığı bu zulümlere karşı gelmeyenler aynı zamanda bu zulmün ortağıdır. İnşallah tekrar kendisine güç vererek devlet başkanı olarak ilan edildikten sonra bu zulme karşı yine onun liderliğinde dur demenin gayreti içerisinde olacağız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir