MURAT BAYBATUR CENGİZ ERGÜN SİYASİ PROPAGANDA YAPACAKTI

09 Ocak 2014 Perşembe, 18:36

AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur geçtiğimiz gün Red edilen Manisa Belediyenin Borçlanması ile ilgili Cengiz Ergün’ün yaptığı eleştrilere cevap verdi.
AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur şu açıklamalarda bulundu;
Ocak ayı Manisa Belediye Meclis Toplantısı’nda Manisa Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün yeni bir borçlanma talebiyle meclis üyelerinin karşısına çıkmıştır. Manisa Belediyesi’ni seçim öncesinde 100 Milyon TL borçlandırmak için meclis üyelerinden destek isteyen Ergün’ün bu talebi AK Parti –CHP ve bağımsız belediye meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmiştir.

AK Parti olarak bugüne kadar Manisa Belediye Meclisi’nde sorumlu muhalefet anlayışı ile hareket ettik. Manisa için hayırlı olan kararlarda destek verdik. Sorumsuzca muhalefet etmekten kaçındık. Gerek şahsım gerekse de milletvekillerimiz defalarca kendisine çağrıda bulunduk. “Hizmetin siyaseti olmaz, gel Manisa’ya yapılacak yatırımların Ankara da takipçisi olalım” dedik. Fakat bu çağrılarımız hep karşılıksız kaldı. Fakat bizler Manisa’nın önemli yatırımlarından birisi olan Atık su Arıtma Tesisi ve Katı atık Bertaraf Tesisiyle ilgili bakanlıklarda gerekli girişimlerde bulunarak bu hizmetlerin hayata geçmesinin önünü açtık. Ama 5 yıldır hep aynı şeyleri, hükümetin Manisa’ya yapılan hizmetleri engellediğini söyledi.  Bu Manisalıya söylenen en büyük yalandır. Bir önceki dönemde inşaatı devam eden belediye hizmet binası inşaatını sırf AK Parti döneminde inşaat başladı diye durduranların ve bu konuda yargı önünde yargılananların bugün bizleri partizanlıkla suçlaması ne kadar büyük haksızlıktır.

Manisa Belediyesi’ni de ben yaptım oldu anlayışıyla yöneten, son 5 yılda yap-boz belediyeciliği yapan, yandaşlarıyla ve akrabalarıyla doldurduğu belediyede vatandaşı kapısında bekleten belediye yönetimi  belediye başkanı Cengiz Ergün mahalle muhtarlarına varıncaya kadar tehdit ve şantajda bulunduğunun bilgisi bizde mevcuttur. Ayrıca kendisine oy verdiğini ve hizmet istediğini söyleyen vatandaşa “Bir daha bana oy verme” diyerek azarlayan, mahalle muhtarını belediye meclis toplantısında yaka paça dışarı attıran Cengiz Ergün unutmasın ki bunların hesabı sorulacaktır.

Şimdi de seçime 80 gün gibi kısa bir süre kalmasına rağmen 100 Milyon TL borçlanmak isteyen Cengiz Ergün, Manisalının parasıyla seçim kampanyası yapma derdine düşmüştür. Vestel’in parasıyla Manisaspor başkanlığı yapan, Cengiz Ergün’ün şahsi seçim kampanyasını kendi cebinden yapmaması bizi şaşırtmıyor. Manisa Belediyesi’nin kasasından, halkın parasıyla seçim kampanyası yürüten belediye başkanı Cengiz Ergün; bunların hesabını, 30 Mart’ta verecektir. Yapılan bu siyasi masrafların hesabı, kuruşu kuruşuna, kendisinden sorulacaktır. Manisa Belediyesinde istihdam ettiği yaklaşık 40 personeli “anket yapıyorlar” bahanesi ile Manisa’nın dört bir tarafında, ev ev gezerek,  bir ellerinde kahve, bir ellerinde atkı ile hediye dağıtarak, siyasi propaganda yaptıran Cengiz Ergün etik değerlerden, dürüstlükten bahsedemez.  Yandaşlarına belediye kasasından maaş veren, akrabalarıyla belediye kadrolarını dolduran Cengiz Ergün ve ekibi bunun da hesabını verecektir. AK Parti olarak 30 Marttan sonra Manisa Belediyesinin 5 yıllık ve özellikle son 1 yılın harcamalarını Manisalıların gözlerinin önüne sereceğiz. Kimlerin Manisalının parasını nasıl peşkeş çektiğini bütün Türkiye’ye göstereceğiz.  Kara propaganda gibi çirkin bir siyaset tarzı ile seçimi Manisa Belediyesinin 79 Milyon TL uzun dönemli borcu üzerine kuran ve göreve gelen bir belediye başkanının, seçime 2 ay kala 60 Milyon olduğunu söylediği borcun üstüne,  100 Milyon TL gibi büyük bir rakamla borçlanmak istemesindeki mantığı anlamak mümkün değil.
Seçim meydanlarında konuşacağını söyleyen Sayın Ergün, akrabalarını ve yandaşlarına belediye imkânlarını nasıl peşkeş çektiğini de Manisalılara anlatacak mı? Manisa’nın dört bir tarafına içkili yer ruhsatları vererek şehrin huzurunu bozan Sayın Ergün, Malta Parkında ki dönen dolapları da halka anlatacak mı? Sayın Ergün şunu bilsin ki Manisa her şeyin farkındadır. Manisa’ya gündelik sahte boyalı işlerle kandırdığını sanan bu hizmetten ve vizyondan uzak belediye yönetimini 30 Mart’ta ağır bir şekilde cezalandıracaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.