Millet İttifakı’ndan gövde gösterisi

09 Şubat 2019 Cumartesi, 21:11

İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı, Manisa Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Orkun Şıktaşlı ve 17 ilçe adayı için tanıtım toplantısı düzenledi. Manisalıların yoğun ilgi gösterdiği programda, vatandaşlar salona sığmazken, aday tanıtımı adeta miting havasında yapıldı.

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin oluşturduğu Millet İttifakı, Manisa Büyükşehir Belediyesi başkanlığı ve 17 ilçe adayı için tanıtım toplantısı düzenledi. Şehzadeler ilçesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısına CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, İYİ Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz, CHP İl Başkanı Semih Balaban ve partililer katıldı. Yoğun ilgi gören aday tanıtımında vatandaşlar salona sığmazken, programı ayakta izlemek zorunda kaldı.

ERGÜN YUHALANDI

Saygı duruşunda bulunulması ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Fox TV’de yayınlanan programda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve aynı programa katılan Orkun Şıktaşlı’nın ifadeleri ve sorulara verdikleri cevaplar salona izletildi. Millet İttifakı’na “Zillet” diyen Cumhur İttifakı’nın adayı Cengiz Ergün, salonda yuhalandı.

İL BAŞKANLARI EL ELE KÜRSÜYE ÇIKTI

Ardından konuşmalara geçildi. Kürsüye konuşmasını yapmak için davet edilen Hasan Eryılmaz, kürsüye CHP İl Başkanı Semih Balaban’ın elini tutarak birlikte çıktılar. Davetlileri birlikte selamlayan iki başkan daha sonra konuşma yaptı. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Mart ayının son gününde büyükşehir başta olmak üzere 17 ilçenin 17’sini alarak, Manisalılar bahar havası yaşatacaklarını söyledi. Eryılmaz, ortak paydası Manisa ve ortak paydası memleket olan milletin adayının Orkun Şıktaşlı olarak, büyükşehir belediye başkanı olarak Manisalılara hizmet edeceğini söyledi.

ERGÜN’ÜN TEK ADAMLIĞINA SON VERECEĞİZ

CHP İl Başkanı Semih Balaban ise, Cengiz Ergün’ün tek adamlığına hep birlikte son vereceklerini belirtti. Salonu ilk defa böyle coşkulu gördüklerini ve tarihi bir gün yaşadıklarını ifade eden Balaban, 17 ilçeyi alacaklarını Orkun Şıktaşlı’nın, Manisa’nın başkanı olacağını vurguladı.

YÖNETMİCEM, YÖNETECEĞİZ

Ardından adaylar tek tek sahneye davet edildi. Son olarak sahneye çıkan Millet İttifakı’nın Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orkun Şıktaşlı, seçim startını verdiklerini ve 31 Mart’a kadar çok çalışacaklarını belirtti. Bu şehri yönetmeyeceğini, Manisalılarla birlikte yöneteceğine dikkat çeken Şıktaşlı, “Manisa imkanları bakımından önemli bir şehir. Bundan 13-14 yıl önce Manisa, geleceğin yatırım yapılacak en iyi şehir ödülünü aldı. Ama bunu günümüzde önemli ölçüde yitirdik. Yapacağımız işler şehrimizin imkanların tekrar derleyip toplayacağız. Önümüzdeki günlerde projelerimizi tanıtacağız. Bizim hedefimiz 31 Mart’ta ipi göğüslemek. Manisa’da hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” dedi.

CHP’Lİ ÖZEL ADAYLARA DESTEK İSTEDİ

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ise, Millet İttifakı’nın sonuna kadar arkasında olduklarını söyledi. Aday adaylarının hepsine kefil olduğunu ve arkasında durduğunu kaydeden Özel, şöyle devam etti: “Özgür Özel’in nerede oy kullanacağı çok merak ediliyor. Ben Manisa’nın Yunusemre ilçesinde oturuyorum. Milletvekili istediği yerde oy kullanır. İstanbul’da mı, Ankara’da mı oy kullanacaksınız, İzmir’e mi gideceksiniz? Bütün CHP’lilere, Atatürkçülere, cumhuriyetçilere söylüyorum. Özgür Özel oyunu Yunusemre’de kullanacak. Yunusemre’de Kürşat başkana, il genelinde Orkun Şıktaşlı’ya oyunu verecek. İyi Parti’ye verdiğiniz oy sizin ilçenizdeki partiye verdiğiniz oydur. İyi Parti’ye bastığınız oy İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na, İzmir’de Tunç Soyer’e, Ankara’da Mansur Yavaş’a verilen oydur. Adayların hepsi birbirinden kıymetlidir. Arkasında duramayacağımız aday yoktur. Bu ittifak bizim onurumuzdur, gururumuzdur sonuna kadar arkasındayız. Bu kadar insanı 51 günde iktidara getiremeyiz. Onun için hep birlikte çalışacağız. Bir oy bir oydur.”

İYİ Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı ise konuşmasına adaylara başarılar dileyerek başladı. Paçacı, Manisa’yı kazanacaklarını ve bu konuda ümitli olduklarını söyledi. 10 yıl gibi uzun sürede hizmet yapamayan belediye başkanı Cengiz Ergün’ün, hiçbir bahanesi olmadığını ve bu seçimde belediye başkanlığının sonunun geldiğini kaydetti.

MİLLET İTTİFAKI ADAYLARI ŞU ŞEKİLDE

Konuşmanın ardından adaylar birlikte fotoğraf çekildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, Ahmetli’den Mehmet Eryürek, Akhisar’dan Besim Dutlulu, Alaşehir’den Ahmet Öküzcüoğlu, Demirci’den Haluk Şenyurt, Gölmarmara’dan Birol Bak, Gördes’ten Mesut Efe, Kırkağaç’tan Şerif Ozan İren, Köprübaşı’ndan Fatih Taşlı, Kula’dan Selim Aşkın, Salihli’den Mazlum Nurlu, Sarıgöl’den Emrah Eroğlu, Saruhanlı’dan Zeki Bilgin, Selendi’den Yasin Dumlupınar, Soma’dan Abdullah Saka, Şehzadeler’den İsa Özdemir, Turgutlu’dan Çetin Akın, Yunusemre’den Kürşat Mithat Özkan aday olarak gösterildi.

 

 

 

Sizde yorum yapın..