MHP’Lİ ONUR BAYLAN’DAN OLAY YARATACAK AÇIKLAMALAR!

16 Aralık 2014 Salı, 14:26

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, Yunusemre Belediyesi’nin belediye bütçesinden keyfi uygulamalarla harcamalar yaptığını iddia etti. Baylan, belediyenin paralarının yandaşa peşkeş çekildiğini ileri sürdü.

 

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, Yunsuemre Belediyesi’ni topa tuttu. Onur Baylan, Yunusemre Belediyesi’nin belediye bütçesinden keyfi uygulamalarla harcamalar yaptığını iddia etti. Baylan, belediyenin paralarının yandaşa peşkeş çekildiğini ileri sürdü. Başkan Baylan, “1 Eylül 2014 tarihinde temizlik işlerini ilçe belediyelerine devretmemizle birlikte, belki de dünyanın en zor işini yapan insanları işten çıkararak, Manisa’da yol kapatma eylemlerine varan kaosa yol açtınız.Bize bu personel fazla, bu kadar istihdam yapamayız, biz yeni kurulan bir ilçeyiz dediniz. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak sayın Cengiz Ergün’den sizlere temizlik işleri için 14 adet kamyon, 3 adet kamyonet, 2 adet süpürge aracı, 5 adet traktör ve 230 personel devredildi.Geçen Cuma günü yapılan ihalede gördük ki, AKP’li Yunusemre Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kendisine verdiği araçları kullanmayı düşünmeyip, aynı 2004-2009 yıllarındaki AKP’li zihniyeti hatırlatarak aynı sayıdaki istihdam ve araçları kiralayarak, yakıt giderleri hariç yıllık 12,5 milyondan 3 yıllığına yaklaşık 37 milyon yandaş firmalara peşkeş çekilmiştir” dedi.

 Her türlü haksızlığın ve yolsuzluğun karşısındayız

Baylan son olarak şunları söyledi: “Sayın Mehmet Çerçi kahvelerde hasbihal ederek, vatandaşımızın nikah akdini gerçekleştirerek belediye başkanlığı yaptığını zannetmektedir. Seçim meydanlarında söz verdiğiniz projelerden neden bahsetmiyorsunuz? Yoksa Mehmet Çerçi halkla iç içe oluyormuş gibi yapıp halkımızı oyalamakta mıdır? Mehmet Çerçi halkımızı oyaladığını zannederken, belediye başkan yardımcılarını halkın parasını çarçur etmekle mi görevlendirmiştir? Unutulmamalıdır ki belediye başkanlığı görevi halkın parasını çarçur etmek değil, hizmette bulunmak, proje ve çözüm üretmek ve de tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaktır. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü haksızlığın ve yolsuzluğun karşısında olduğumuzu siz değerli Manisalılara belirtmek isteriz. AKP’li Yunusemre Belediyesi’nin de düştüğü bu durumdan bir an önce kurtulmasını yüce Allah’tan niyaz ederiz”

 

2 Yorum

 1. H.H.Ö

  16 Aralık 2014 at 23:38

  yorumları yayınlamadığınız halde ,bu sütunu laf olsun diye niye açıyorsunuz
  biraz ciddiyet olmalı.

 2. H.H.Ö

  17 Aralık 2014 at 00:00

  2014 mart ayın da 350.000 nüfuslu MMANİSA nın temizligine harcanan
  bedelle,200.000 nüfuslu YUNUS EMRENİN,temizligine(yapılan ihale bedelinin,bir aylık tutarı]karşılaştırıldıgın da durumun vahameti anlaşılacaktır,İYİ İDARECİ.bir işi en kaliteli ve en ekonomik şekilde yapabilme becerisi olan kişidir.beş liraya yapılacak olanı,on liraya yaptırmak,maharet degildir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir