MHP’DE ZAFER VETERİNER HEKİMİ HÜSEYİN SOMUNCU’NUN

23 Aralık 2014 Salı, 18:38

Milliyetçi Hareket Partisi Alaşehir İlçe Teşkilatı’nın 11. Olağan kongresinde, İlçe Başkanlığına Belediye Meclis Üyesi Veteriner Hekimi Hüseyin Somuncu seçildi. Belediye Çamlık Aile Parkında yapılan kongrede; 2 aday yarıştı. Somuncu, genel kurula katılan 378 delegeden 199’unun oyu alırken diğer aday Halis Yörür ise 174 oy aldı. 5 oy da geçersiz sayıldı.

MHP’nin 11. Olağan seçimli kongresinde, ilçe başkanlığına Belediye Meclis Üyesi Veteriner Hekimi Hüseyin Somuncu seçildi. Belediye Çamlık Aile Parkında yapılan kongreye; eski milletvekilleri ve MHP MKYK Üyesi Hüseyin Akgül ve Mustafa Enöz ile Ahmet Orhan’ın yanı sıra; Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, MHP Manisa il Başkanı Tanju Balatlı, Manisa İl Ocak Başkanı Onur Papuçcu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve davetliler katıldı. Kongrede, 399 delegeden 378’i oy kullandı. 2 adayın yarıştığı seçimlerde; Somuncu genel kurula iştirakeden 378 delegenin 199’unun oyunu alırken, Halis Yörür ise 174 oy aldı. 5 oy da geçersiz sayıldı.

Kongre, Saygı duruşunun yapılması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Divan başkanlığına Eski Milletvekili Hüseyin Akgül’ün seçildiği genel kurulda, faaliyet ve paln bütçe raporları oylanarak kabul edildi. Daha sonra siyasi konuşmalara geçildi. Kogrenin açılış konuşmasını yapan MHP mevcut İlçe Başkanı Akif Ceylan, birlik beraberlik mesajları vererek, 2 adaya da başarılar diledi. Ceylan, partilerinin katılımlarla her geçen gün büyüdüğünü de ifade ederek, MHP yeni katılanları açıkladı ve Alaşehir Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Hüseyin Özkan ve ekibinin partilerine dahil olduğunu duyurdu.

AK PARTİ’DEN MHP’YE TRANSFER OLDULAR

AK Parti’de siyaset yaptığı bilinen ve son dönemde de adı ilçe başkan adayları arasında geçen Alaşehir Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Hüseyin Özkan ve ekibi MHP’ye geçti. Özkan ve ekibine MHP rozetlerini Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ve MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı taktı.

BAŞKAN KARAÇOBAN, ÖZ ELEŞTİRİ YAPTI

Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban da yaptığı konuşmada MHP’nin ilçede 4 yerel seçimde elde ettiği başarıyı genel seçimlerde elde edemediğini belirterek, “İnşallah 2015 genel seçimlerde bunu başaracağız. Birlik beraberlik içerisinde partimizi Alaşehir’de 1. Parti yapacağız. Partimiz her zaman liyakatlı insanların önünü açmıştı. Ben partililerimizin gayretli çalışmaları ile bunu başaracağına inanıyorum.”dedi.

BALATLI: 2015 SEÇİMLERİ TÜRKİYE İÇİN UÇURUMDAN ÖNCEKİ SON DURAKTIR

Daha sonra kürsüye gelen MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, 2015 genel seçimlerin önemine atıfta bulunarak, “2015 genel seçimleri Türkiye için, uçurumdan önceki son duraktır. Bizlere onun için büyük işler düşüyor. Birlik ve dirlik içerisinde bu seçimlere giderek, seçimlerden başarıyla çıkma zorunluluğumuz var. Onun için çok çalışmalıyız. Gün birlik olma, dirlik olma ve kenetlenme günüdür. Ülkemiz 12 yıldır, korku ile yönetiliyor. Havuz medyası ile insanlarımız uyutuluyor. Sınır komşularımızla sorunlarımız büyüyor, işsizlik artıyor, her geçen gün borç yükümüz çoğalıyor.”dedi.

SOMUNCU: BİZİM İŞİMİZ GÖNÜLLER KAZANMAK, GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK

Siyasi konuşmaların ardından adayların konuşmalarına geçildi. Kura ile ilk önce kürsüye İlçe başkan Adayı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Somuncu geldi. Somuncu kısa bir selamlama hitabının ardından şunları söyledi; “Bugün bizler burada; Kardeş kavgası çıkararak bizleri bölmeye çalışanlara inat, Manevi değerlerimizi siyaset malzemesi yapmaya çalışanlara inat, Al Bayrağımızı gönderden indirmek isteyenlere inat, Bu salonda tek yürek, tek beden olup sevda türkülerimizi söylemeye hazırlanıyoruz.

Nedir bizim sevdamız ? Bizim sevdamız bellidir. Bizim sevdamız Türkiye’dir. Bizim sevdamız Türk Milletidir. Bizim sevdamız Ceddimizin al kanıyla boyanmış Ay yıldızlı Bayrağımızdır.

Aziz dava arkadaşlarım; Bugün bayram günüdür. Bugün kucaklaşma günüdür. Bugün bir olma günüdür. Ne diyor? Yüce Peygamberimiz; Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Gelin rahmet deryasına hep birlikte dalalım.

Biliyorum ki bugün bu salonda bizler yalnız değiliz. Malazgirt’ten Anadolu’ya kapı açan Alparslan’ın ruhu bu salonda, Bir hilal uğruna şehit düşenlerin ruhları bu salonda, İmamoğlu gibi, önde giden Önkuzu gibi binlerce Ülkücü şehitlerimizin ruhları bu salonda, Ehl-i Beyt’in, Dedem Korkut’un, Şeyh Edebali’nin, Ne olursan ol yine gel diyebilecek kadar yüreği geniş olan Mevlananın, Biz gelmedik kavga için, Bizim işimiz sevgi için. Dostun durağı gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldik, diyen Bizim Yunus’umuzun ruhları bu salonda, .Ne Mutlu Türküm Diyene diyen Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir diyen Gazi Mustafa Kemal’in sesi, nefesi bu salonda. Ben Türk Milletini sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum. Türklük şuuru ve gururuna, İslam ahlakı ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe; kısacası Hak Yolu ALLAH yoluna çağırıyorum….. diyen Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ruhu bu salonda.

Gelin bu ruhaniyetlerin huzurunda yanı başımızda bulunan gönüldaşlarımızla sıkıca kucaklaşalım. Kucaklaşalım ki dost-düşman görsün nasıl bir olduğumuzu, nasıl diri olduğumuzu. Nasıl tek yürek olduğumuzu görsünler.

Aziz dava arkadaşlarım; Malumunuz önümüzde 2015’te muhtemelen Haziran ayında genel seçimler bulunmaktadır. Ülkemiz maalesef hiçte hoş olmayan bir girdaba hatta girdaplar içersine çekilmek istenmektedir. Bu sebeptendir ki ben MHP’liyim, Ülkücüyüm diyen; Ben Türkiye’me bütün varlığımla aşığım diyen gönüldaşlarımıza manevi ağırlığı büyük olan görevler düşmektedir. MHP’li ülküdaşlarımın hiç birinin bu görevlerden kaçınmayacağını biliyorum.

Çünkü; MİLLETE VATAN, VATANA DEVLET, DEVLETE BEY gerekmektedir. Konuşmamı sonlandırmadan önce bugün burada yapılan 11. Olağan İlçe kongremizin İlçemize, Manisa’mıza, Ülke’mize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. MHP Alaşehir İlçe Teşkilatının kuruluşundan bugüne kadar emeği geçmiş olan büyüklerimizden ve İlçe Başkanlığı yapmış olan başkanlarımızdan Hakkın rahmetine kavuşmuş olanlara yüce Allah’tan rahmet diliyor. Hayatta olan ilçe Başkanlarımızın önünde saygı ve hürmetle eğiliyorum. Cenab-ı Hak yar ve yardımcınız olsun. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

YÖRÜR: HİZMET İÇİN ADAY OLDUM

Diğer aday Halis Yörür de konuşmasında özetle şu ifadeler yer verdi; “Bu kutlu davanın her kademesinde görev almış biriyim. Patimizin mevcut hizmet binasını ve parti aracını almak bize nasip oldu.Birlik ve beraberliğin sağlanmasına, partimizin iktidara yürüyüşüne katkı ve destek olmak amacıyla adaylığımı açıkladım. Biz bu yarışta başta ülkemize olmak üzere, camiamıza hizmet etmek için varız. Birlik ve dirlik içinde 2015 genel seçimlerine gideceğiz.”

Son olarak söz alan eski belediye başkanı Kadir Daş’ın mevcut yönetime hedef alan sözleri ise dikkat çekerken, salonda soğuk rüzgarların esmesine neden oldu. Daş’ı bu konuşmalarına önemli bir kesim bir anlam veremedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 2 adayın yarıştığı başkanlık seçimlerinde, 399 delegenden 378’i oy kullandı. Belediye meclis Üyesi Hüseyin Somuncu, 199 delegenin oyunu alarak MHP’nin yeni ilçe başkanı oldu. Diğer aday Halis Yörür de 174 oy aldı. 5 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde ayrıca 53 il delegesi de belirlendi. MHP Alaşehir İlçe Başkanı Hüseyin Somuncu’nun yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER: ALİ KABAKÇIOĞLU, İSMAİL NECİP NECİPOĞLU, AHMET KIYMIK, ETEM ÖZGÜLER, UĞUR MOLA, ÜMİT MARHAN, PAKİZE EFE, BURÇİN BULAL, SÜLEYMAN AKINCI, ÜMİT KOS, SÜREYYA ÖZKAN, AHMET ÜNAL, ADİL MUSLUOĞLU, MEHMET YİĞİT OKÇU, HAYRİ İDGÜ, ŞENOL KULAOĞLU, AHMET ERTÜRK ve BAHADDİN BUDAK.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir