Mehmet Çerçi: Mütevazi Bütçeyle Binlerce Kişiye Ulaştık

08 Temmuz 2014 Salı, 17:46

Ramazan etkinlikleri vatandaşın ayağına kadar götürerek eski ramazanları vatandaşlara yaşatan Yunusemre Belediyesi’nin dün akşamki programı Güzelyurt Mahallesi’nde yapıldı. 23 Nisan İlkokulu bahçesinde gerçekleşen iftara 1000’den fazla kişi katıldı.  Vatandaşlara hitaben konuşan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Mütevazi bir bütçe ile binlerce kişiye ulaştık” dedi.

Yunusemre Belediyesi her mahallede gerçekleştirdiği ramazan ayı etkinlikleri ile vatandaşları aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. 23 Nisan İlkokulu bahçesinde gerçekleşen ve iş adamı İş adamı Orhan Aydın’ın katkılarıyla verilen iftara Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, Ak Parti Yunusemre İlçe Başkanı Engin Yüksel, meclis üyeleri partililer ve 1000’den fazla kişi katıldı.

Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını açan vatandaşlara iftar öncesi ve sonrası tasavvuf musikisi konseri verildi. Hacivat ve Karagöz oyunu ile gönüllerince eğlenen çocuklara Osmanlı macunu ve balon dağıtıldı. Etkinlik sonunda ise minik semazenlerin gösterisi vatandaşları mest etti.
“ETKİNLİKLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖRÜTÜYORUZ”
İftar sofralarını tek tek gezip vatandaşlarla selamlaşan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, yemeğin ardından sahneye çıkarak kalabalığa hitap etti.  Başkan Çerçi şunları söyledi: “Yunusemre Belediyesi olarak Ramazan’ın ruhuna uygun ve mahallerde vatandaşın ayağına giderek iftar yapmayı arzu ettik. Şehir merkezinde bir yerde yapsak belki pek çok vatandaşlarımız gelme imkanına sahip olamayabilir diye böyle bir organizasyon yaptık. Etkinliklerimizde güzel ilahiler bizlerin gönlünü hoş etti. Hacivat ve Karagöz, Osmanlı macunu ile de çocukların eğlenmesini sağlıyoruz. Geleneksel Ramazan’ı mahallerimizde yaşamayı arzu ettik. Mütevazi bir bütçe ile bu organizasyonları yapmaya devam ediyoruz. Binlerce kişiye ulaştık. Bu organizasyonda da iş adamlarımızın bize katkıları oldu. Bu gün de Orhan Bey’in katkısı var. Belediye olarak da hizmetlerimize de başlayacağız. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. İnşallah sağlık ve huzur içerisinde Cumhurbaşkanımızı da seçeceğiz. Allah’ın izniyle yolumuza devam edeceğiz. Bu organizasyonun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir