MANİSALI KADINLAR DAHA FAZLA KADIN VEKİL İSTİYOR

01 Ocak 2015 Perşembe, 18:07

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Konseyi Kadın Meclisi, CHP Manisa İl Kadın Kolları ile kadınların genel seçimlerde milletvekili adaylığı için mücadele edecek. Kadınlar birlik olup, kentten daha çok kadın milletvekili çıkması için çalışma yapacak.

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, CHP Manisa Kadın Kolları Başkanlığı’nı ziyaret etti. Kadın Kolları Başkanı Fadime Özçakır ile bir araya gelen Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şükran Kaya, 2015’in kadına şiddetin yaşanmadığı bir yıl olmasını diledi. Kaya, “Kadının önde olduğu, toplum hayatında hak ettiği bir yaşam sürdürmek istiyoruz. Kadın önde olursa daha güzel başarılara imza atarız. Kadının bulunduğu her yer daha güzel oluyor” dedi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Fadime Özçakır, 2015 genel seçimlerinde kadınların desteklenmesi için Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden destek istedi. Özçakır, “Kadınların sorunu ortaktır. Hangi siyasi görüşten olursa olsun kadınlar birbirine destek vermeli. Manisa’da sadece CHP’li bir kadın milletvekilimiz var. Biz tek kişiyle temsil edilmek istemiyoruz. Kadın meclisi olarak sizlerden destek bekliyoruz. Birlikte güç birliği yaparak kadınları milletvekilliği adaylığı için cesaretlendirelim. Çünkü kadınlar yapabileceklerinin farkında değiller. Cesaretleri yok” diye konuştu.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şükran Kaya da daha çok kadın milletvekili aday adayı çıkması için her türlü işbirliğini yapacaklarını söyledi. Kaya, “Hangi partiden olursa olsun kadın adayları destekleyeceğiz. Mecliste bizim adımızı duyuracak olan kadınlardır” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir