MANİSA’DA PARTİLERDE LİSTE SIRALAMASI NASIL OLACAK?

25 Ağustos 2015 Salı, 09:52

MANİSA’da AK Parti, MHP ve CHP’nin erken seçimde milletvekili listelerinde değişiklik yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Erken seçimin netleşmesiyle birlikte Manisa’da siyaset daha da hareketlendi. CHP Manisa İl Örgütü, milletvekili adaylarının belirlenmesi için önseçim isterken, MHP aynı listeyle devam edileceğini açıkladı. AK Parti ise listedeki isimlerin başarısına güvendiğini dile getirdi.

CHP ÖNSEÇİMDEN YANA

CHP’de milletvekili adaylarının önseçimsiz belirlenmesine ilişkin alınan karar, CHP Manisa örgütünü mutlu etmedi. CHP İl Başkanı Mustafa Ada, Manisa örgütünün her zaman önseçimden yana olduğunu söyledi. Ada, “Yönetmelik değişikliği önerisi parti meclisinde kabul edildi. YSK’nın kabul etmesi halinde milletvekili adayları önseçimsiz belirlenecek. Bu kararda zaman darlığı göz önünde bulunduruldu. Ancak Manisa örgütü her zaman önseçimden yanadır. Örgüt önseçim istiyor. Manisa örgütü olarak önseçim konusunda titiziz” diye konuştu. Ada, CHP Manisa örgütünün erken seçimde 3 milletvekilinden daha fazlasını hedeflediğini ifade etti.

“BAŞARILI BİR LİSTEMİZ VAR”

MHP İl Başkanı Tanju Balatlı da kendilerine genel merkezden herhangi bir bilgi gelmediğini belirterek, “Genel merkezin belirlediği stratejiye göre hareket edeceğiz. Aynı listeyle devam edilecek derlerse devam ederiz” dedi. AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan ise AK Parti Genel Merkezi’nin Manisa’yı başarılı gördüğünü belirterek, listede değişime gidileceğini düşünmediğini ifade etti. İl Başkanı Gürcan, “Genelde sıkıntı olan yerlerde listelerde değişime gidilmesi düşünülüyor. Manisa sıkıntılı bir il değil. Genel merkez tarafından başarılı bir il olarak görülüyor. Şuanda net bir bilgi yok. İl başkanları toplantısında tablo netleşecektir. AK Parti Manisa örgütü MHP’nin Büyükşehir Belediyesi’ni kazandığı bir yerde 4 milletvekili çıkarmış. Bunu göz önüne alırsak başarılı bir listemiz var diyebiliriz” diye konuştu.

“5 VEKİL ÇIKARIRIZ”

AK Parti’nin Manisa’da yükselen bir trende girdiğini dile getiren İl Başkanı Gürcan, bu trendi devam ettirmeleri halinde 4 yerine 5 milletvekili çıkaracaklarını söyledi. Gürcan, “Hedefi yüksek tutmak gerekiyor. Biz şuanda yükselen bir trende girdik. MHP şuanda inişte. Bu trendi devam ettirirsek 5 milletvekili çıkarırız” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir