MANİSA’DA MHP KONVOYUNA SALDIRI

11 Mart 2014 Salı, 10:17

MHP Salihli Belediye Başkan Adayı Zeki Kayda’nın Sart Beldesi’ndeki seçim bürosu açılışı öncesi partinin konvoyu taşlı saldırıya uğradı.

Saldırı sonucu 4 araçta hafif çaplı hasar oluşurken, beldeye çok sayıda polis ve jandarma ekibi gönderildi.
Kayda’nın konuşması esnasında yaklaşık 30 kişilik bir grup terör örgütü lehine slogan attı. Bunun üzerine jandarma ekipleri güvenlik şeridi oluşturdu.

KAYDA’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI
Sart Beldesi’nde yaşanan olayların ardından MHP Belediye Başkan Adayı Zeki Kayda, Salihli’de parti binası önünde partililere hitap ederek sağduyu çağrısı yaptı.

Kayda “Kesinlikle tahriklere kapılmayalım. Kesinlikle sağduyulu olmak zorundayız.  Heyecana kapılmanın anlamı yok. Eğer bir şey yapılacaksa teşkilat var, ağabeyleriniz var, yasa var polisler var. Bu sürecin sağlıklı gitmesi önemli. Aksi halde oyuna geliriz. Asla bizi kimse sokağa çekmeyecek, çekemeyecek. Biz 12 Eylül’de bu süreci yaşadık.  Bu tür provokatörler her zaman oldu, yine olacak. Bizim yapacağımız tek şey kenetlenip, 30 Mart’ta bunun hesabını sormaktır.  Yarın sabah sayın Kaymakamımızla görüşüp hassasiyetlerimizi bildireceğiz. Bir daha söylüyorum, seçim sandıkta kazanılır, sokağa inerseniz kaybedersiniz. Sizi sokağa çekmek istiyorlar kesinlikle buna müsaade etmeyin. Bizim sokakta işimiz yok”

KAYNAK SALİHLİSEKTÖR GAZETESİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.