MANİSA’DA AK PARTİ BİNASI ÖNÜNDE GERGİN SAATLER!

17 Aralık 2014 Çarşamba, 19:23

KESK Manisa Şubeler Platformu, geçtiğimiz yıl 17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk operasyonlarını protesto etmek amacıyla AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı’na siyah çelenk bırakmak isteyince gerginlik çıktı. Emniyet yetkilileri parti önüne çelenk bırakılmaması konusunda eylemcilerle uzun süre pazarlık yaptı. Konuşmaların ardından çelengin parti yakınında bir yere bırakılmasına karar verildi.

Ferdi UZUN

KESK Manisa Şubeler Platformu, geçtiğimiz yıl 17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk operasyonlarını protesto etmek amacıyla eylem yaptı. Eylemciler AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı’na siyah çelenk bırakmak isteyince gerginlik çıktı. Emniyet yetkilileri parti önüne çelenk bırakılmaması konusunda eylemcilerle uzun süre pazarlık yaptı. Konuşmaların ardından çelengin parti yakınında bir yere bırakılmasına karar verdi. Basın açıklaması yapan KESK Dönem Sözcüsü Metin Demirel, “AK Parti himayesi altına giren polis burada halka engel oluyor. Bugün dört Bakanın yanı sıra iktidara yakın pek çok kişinin adının karıştığı 17 Aralık operasyonun üzerinden tam bir yıl geçti. Daha ilk günden itibaren AKP iktidarı kamu kaynaklarının kimlere ve nasıl talan ettirildiğini tüm çıplaklığı ile ortaya çıktığı operasyonların üzerini kapatmak için elinden geleni yaptı. Yolsuzlukların üzerinin örtülmesi için devlet kurumları, kadroları ve yasalar adeta hallaç pamuğuna çevrildi” dedi.

Bütçe nereye aktarıldı

Demirel, “Bu düzen yolsuzluk ve çürümüşlük üretiyor. Çünkü AKP’nin ekonomi programı ve arkasındaki zihniyet yolsuzluğu, rüşveti ve rant bölüşümünü bir anlayış olarak benimsemiş, içselleştirmiştir. Nitekim bütçe ve kaynakların nerelere aktarıldığına kısaca bir göz atmak bile bu gerçeği göstermektedir. Özelleştirmelerin, taşeronlaşmanın, kadrolaşmanın bu kadar pervasızca uygulanmasının altında yolsuzluk ve rant düzeni yatmaktadır. İhale yasalarını buna uygun hale getirmelerinin, yargı kararlarını takmamaları, Sayıştay denetiminden kaçmaları ve sayacağımız onlarca usulsüz işlem bu düzen çarkının dönmesi içindir” diye konuştu.

Yargı önüne çıkacaklarından kuşkumuz yoktur

Demirel son olarak şunları söyledi: “Düzenin efendileri yolsuzluklarını kapatmak için bin dereden su getirseler de bu gerçeği gizleyemezler. 17 Aralık operasyonunun yıl dönümünde karşı operasyonlarla bu gerçeği değiştiremezler. Meclis Komisyonundaki görüşmelere karşı basın yasağı koysalar da Bakanlarının itiraf niteliğindeki savunmalarını gizleyemezler. Alay edercesine tam da 17 Aralık’tan bir gün önce dosyayı tümüyle kapatsalar da halklarımızın vicdanlarında çoktan mahkûm olmuşlardır. Mücadelemiz ile er ya da geç yargı önüne çıkacaklarından da kuşkumuz yoktur.”

 esh_24498

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir