MANİSA EMNİYETİNDEN BAŞARILI OPERASYON!

07 Ağustos 2015 Cuma, 09:00

07Manisa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri alınan ihbar doğrultusunda yaptıkları operasyonda A. A. (50) tutuklandı. Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, PKK/KCK terör örgütüne üye olmak ve örgütün propagandasını yapmak suçundan yakalanan şahsın kullandığı aracın HDP’ye ait olduğunu söyledi.

MANİSA’nın Yunusemre İlçesi Horozköy Mahallesi’nde yapılan bir operasyonda A.A.(50) isimli şahısın aracından 52 adet yasadışı belge çıktı. Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, örgüt üyesinin yakalandığı aracın Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) seçim işlerinde kullanıldığını tespit ettiklerini ve gerekli incelemeyi başlattıklarını dile getirdi. Yakalanan araçta, A.A. isimli şahsın PKK terör örgütüne üye olduğu belirlenirken, yapılan aramada PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın posterleri, dergileri ve eyleme çağıran afişlerin yer aldığı öğrenildi.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, olayla ilgili tahkikatın devam ettiğini ve şahsın tutuklandığını belirterek şu şekilde konuştu: “Manisa gerçekten huzurlu ve sakin bir şehrimizdir. Kentimizi dönem dönem karıştırmak isteyen şahıslar olabiliyor. Bizim görevimiz de bu kişilerin yasadışı eylemlerini engellemektir. Geçtiğimiz gün memur arkadaşlarımızı takibi ve ihbarlar sonucunda şüpheli bir araç yakalandı. Bu araçta yapılan aramada 52 adet PKK terör örgütünün propagandasını yapan yasadışı dergi ve afişler ele geçirildi. Direniş ve eylem yapma çağrısında bulunan pankartlar da ele geçirildi. Yakalanan araç her ne kadar şahsi bireye ait araç gibi görünse de muhtemelen siyasi bir partinin işlerinde kullanılan bir araç olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili yapılan tahkikat evrakları adliyeye gönderildi. Şahıs tutuklanarak ceza evine konuldu. Manisalı vatandaşlarımız iç bir şekilde huzursuz olmasın. İlçeler dahil Manisa’nın her yerine hakimiz. Yapılacak en küçük yasadışı bir eylemde müdahale etme yetkimiz, kabiliyetimiz ve gücümüz var. İnsanlarımız rahat olsun. Manisa Polisi çalışıyor.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir