MAHKEME KARARINI PROTESTO ETTİLER!

21 Ocak 2015 Çarşamba, 18:43

Birleşik Haziran Hareketleri Manisa temsilcileri, Gezi Parkı olayları sırasında polis tarafından öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasında, yargılanan polisler için verilen cezayı az buldukları gerekçesiyle oturma eylemi yaptı.

Ferdi UZUN

Birleşik Haziran Hareketleri Manisa temsilcileri, Manolya Meydanı’nda oturma eylemi yaparak Gezi Parkı olayları sırasında polis tarafından öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasında, yargılanan polisler için verilen cezayı az buldukları gerekçesiyle kararı protesto etti. Eyleme siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. eylemci grup, ‘Gezi şehitleri ölümsüzdür’ ‘Adalet için buradayız’ şeklinde sloganlar attı.

“Haklıyız ve kazanacağız”

Birleşik Haziran Hareketi adına açıklama yapan Semiha Hasgör, “Ali İsmail Korkmaz’ı katledenler yargılandı. ‘Emri ben verdim’ diyenlerin anılmadığı bir yargılamada katillere de aklanma düşüyordu. Mahkeme kararı katillerin bir de iyi halde oldukları tespit edilerek aklanmalarından başka bir şey değildir. Adalet arayan halkımızın, anaların, gençlerin, emekçilerin karara büyük bir tepki duyduğu açıktır. Bunca haksızlıktan sonra öldürülemeyen vicdanın, hırsıza katile boyun eğmeyeceğini düşünüyoruz. Haklıyız ve kazanacağız” diye konuştu. Bir süre oturma eylemi yapan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir