İŞTE MANİSA’DAKİ PKK’LILARIN SANİYE SANİYE O ANLARI!

19 Ekim 2015 Pazartesi, 18:13


Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki terör operasyonunda aralarında HDP ilçe eş başkanının da bulunduğu zanlıların evlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, şarjör ve fişek ele geçirildiği bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin  operasyon  kapsamında HDP Saruhanlı ilçe binası ile bazı adreslerde yaptığı aramanın sona erdiği belirtildi.

Açıklamada, operasyonda gözaltına alınanların evlerinde yapılan aramalarda, 1 seri numarası silinmiş 7,65 mm çaplı ruhsatsız tabanca, 1 şarjör, 17 MKE yapımı 7,65 çaplı fişek, 3 kuru sıkı tabanca, 5 bilye takılmış fişek, terör örgütünü simgeleyen çok sayıda bayrak ve flamanın ele geçirildiği ifade edildi.

Parti binasında ise çok sayıda örgütsel doküman, terör örgütü PKK /KCK’yı simgeleyen bayrak, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’a ait poster ve resimler, öldürülen teröristlerin duvara asılı fotoğrafları, eylemlerde kullanılan bayrak, flama ve pankartlara el konulduğu kaydedildi.

Öte yandan Manisa Emniyet Müdürlüğü, operasyonda gözaltına alınan bazı kişilerin daha önce düzenlenen izinsiz gösterilerde polise taş ve molotofkokteylle saldırdığı görüntüleri de basınla paylaştı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabah saatlerinde yaptığı operasyonda HDP Saruhanlı ilçe eş başkanı ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alınmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir