İLÇELERDE HDP RÜZGARI!

24 Nisan 2015 Cuma, 17:14

MANİSA’nın Sarıgöl İlçesi’nde ilçe binasının açılışına katılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eş Başkanlarından Hatice Aslan, “Diğer partiler ve medya kasıtlı olarak HDP’nin barajı aşamayacağı yönünde psikolojik savaş açtı. Partimiz Türkiye genelinde yüzde 10 barajını aşacak” dedi.

Sarıgöl İlçesi’ndeki HDP binasının açılışına Sarıgöl HDP İlçe Başkanı Hamit Kolcay, Manisa HDP Eş Başkanları Hatice Aslan, Sait Dayıcı, Manisa HDP Milletvekili adayları Ali Alfatlı, Sibel Genç ve Abidin Başbuğa ile çok sayıda partili katıldı. HDP Eş Başkanı Hatice Aslan, açılışta yaptığı konuşmada partililerin ev ev dolaşarak yeni projelerini anlatmalarını istedi. Her kesimi kucaklayan bir seçim programlarının bulunduğunu bildiren Aslan, “Dil, ırk, görüş ayrımı olmadan halkı kucaklayacağız. Hiç kimse aranıza nifak tohumları sokmasın. Provokatörlere kanmayın. Diğer partiler ve medya kasıtlı olarak HDP’nin barajı aşamayacağı yönünde psikolojik savaş açtı. Partimiz Türkiye genelinde yüzde 10 barajını aşacak” dedi.

“EN ÇOK KADIN ADAY GÖSTEREN TEK PARTİYİZ”

Manisa HDP Eş Başkanı Hatice Aslan, tarihi bir süreçten geçtiklerini ifade ederek “Hepimiz üzerine düşen görevleri yapacağız. Türkiye’de en çok kadın adayı gösteren tek partiyiz. 256 kadın adayımız var. Seçimlerde kapı kapı dolaşacağız. Manisa’da bugüne kadar 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayamadık. ‘Yıllardır 1 Mayıs’ta İzmir’e gidiyorduk. Bu yıl ilk kez Manisa’da kutlayacağız.”dedi.

“BOŞALAN KÖYLERE GERİ DÖNÜLECEK”

HDP Manisa Milletvekil adayı Sibel Genç, insanlık tarihinin mücadele ile geçtiğini dile getirerek “Yeni bir hayat istiyoruz. Süreç içinde barış gelecek. Bu nedenle ilçelere Kürtçe eğitim verecek okullar, sağlık ocakları, işçi kooperatifleri, emekliler kooperatifi gelecek barışa katkı sağlayacak. Boşalan köylere geri dönülecek. Sizlere barış, kardeşlik ve refah sunuyoruz. Yeni bir hayat sunuyoruz. Yeni yaşamda yoksulların iktidarı olacağız” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.