HDP’Lİ ARAS SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 18:49

HDP İl Başkanı Abdurrahman Aras cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Manisa’da ve Türkiye genelinde partisinin yerel seçimlere göre oylarının artmasını “Yeni bir umut” olarak yorumladı.

 

Ferdi UZUN

 

HDP İl Başkanı Abdurrahman Aras cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu.

HDP’nin Türkiye’de aldığı oy oranının üzerinde ciddi bir şekilde düşünülmesi gerektiğine dikkat çeken Aras, “Eşit olmayan koşullarda yapılan seçimlere rağmen Türkiye HDP’nin siyasetiyle tanışmıştır. Halkımız siyasi tavrımıza olumlu cevap vermiştir. Biz de halkımıza daha doğru bir bilgilendirme akışı ile Türkiye siyasetinin belirleyicisi durumuna geleceğiz. Türk milletinin hırsızlıkla ilgilenmediğini söyleyenler yanılıyor. Sadece bağlama çalmış eş başkanımızın söyledikleri halkımızı heyecanlandırmıştır. Artık yeni bir yaşam, yeni bir umut doğmuştur. Bu başarıyı daha başlangıç olarak görüyoruz. Tek kişilik diktatörlüklerin kimseyi kurtarmadığını gördük” dedi.

 

Oyumuzu 100 bin daha arttıracağız

 

“Manisa’da yerel seçimlere göre 20 bin oy arttırdık. HDP’nin Manisa’da yüzde 15’lik bir oy potansiyeli var. Bu oylara yeterince ulaşamadık. Türkiye koşullarından dolayı savrulmalar oldu. Manisa’da bu seçimlerde 46 bin 456 oy aldık. Manisa’da alacağımız asgari oy oranı 150 bindir. Bundan sonra bu kitleye ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Yolsuzlukların üzerine gideceğiz, insan hak ve hürriyetinden taviz vermeyeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir