HDP İL BAŞKANINDAN MANİSA’YLA İLGİLİ TARİHİ AÇIKLAMALAR!

16 Aralık 2014 Salı, 12:56

HDP İl Başkanı Abdurrahman Aras, 2015 genel seçimleri için çok iddialı konuşarak Manisa’da 3 milletvekili çıkartacaklarını ileri sürdü. Manisa tarihinde tek milletvekili çıkartamayan partinin il başkanı Aras, milletvekili adayı olarak Sırrı Süreyya Önder veya Altan Tan gibi isimlerin gösterilebileceğini söyledi.

Haber Merkezi

HDP İl Başkanı Abdurrahman Aras, 2015 genel seçimleri için çok iddialı konuştu. Manisa tarihinde tek milletvekili çıkartmayan partisinin bu seçimlerde rekor kıracağını iddia eden Abdurrahman Aras, Manisa’da 3 milletvekili çıkartacaklarını ileri sürdü. Manisa tarihinde tek milletvekili çıkartamayan partinin il başkanı Aras, milletvekili adayı olarak Sırrı Süreyya Önder veya Altan Tan gibi isimlerin gösterilebileceğini söyledi.

HDP artık Manisa’da bir sıçrama yapmalıdır

İl genelinde 150 bin oylarının olduğunu ileri süren Aras, “Türkiye’de güçlü ve karizmatik niteliği taşıyan ve HDP kriterlerine uygun yapı içerisinde olan bir arkadaşı aday olarak çıkartmayı düşünüyoruz. Bu isimler Sırrı Süreyya Önder veya Altan Tan olabilir. HDP artık Manisa’da bir sıçrama yapmalıdır. Manisa’da alabileceğimiz 150 bin oyumuz var. Emanet oylarımızın geri döneceği kanaatindeyim. Manisa’da 3 milletvekili çıkartacağımıza inancım tamdır. Sözlerimin ne kadar iddialı olduğunu seçimden sonra göreceğiz. Parti olarak girme konusunda kesin bir karar yok ama yüzde 99 gibi bir oranla parti olarak gireceğiz. Biz yüzde 10’luk barajı rahatlıkla aşarız” diye konuştu.

Kimse partimizi küçümsemeye kalkmasın

Aras son olarak şunları söyledi: “Manisa’yı kesin olarak kazanacağımız iller arasında görüyoruz. Göstereceğimiz adaylarla Manisa’da çok işler yapacağız. Halkın da artık AKP iktidarından yaka silktiğini görüyoruz. 2015 yılında partimiz büyük bir başarı elde ederek adını tarihe yazacaktır. Kimse partimizi küçümsemeye kalkmasın. Bu ülkenin partimize ihtiyacı vardır. Halkımızdan da bize inanmasını ve AKP diktasını hep birlikte yıkmak için omuz omuza verilmesini istiyoruz.”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir