HASAN ÖREN SERHAT ORHAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

24 Ocak 2014 Cuma, 15:43

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Turgutlu Belediye Başkanı M. Serhat Orhan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, “Turgutlu Halkı Serhat Orhan’dan Cevap Bekliyor” dedi.

Ören yaptığı yazılı basın açıklamasında “Sorum çok net ve basit. Münibe Ç.’ın, Serhat ORHAN’ın abisi Ahmet Mithat ORHAN’ın kayınvalidesi olduğu doğru mudur, değil midir? Serhat ORHAN yaptığı basın toplantısında bu soruma cevap vermemiştir. Herhalde unutmuştur.

Rahmetli işadamımız Sayın Halil KALE; son dönemlerinde çocuklarından dolayı işlerinin ters gitmesi neticesi sahibi olduğu Engin Blok’un arsasını satmak zorunda kalmıştır. Turgutlu halkının her zaman rahmet ve şükranla andığı, hayırsever işadamı Halil Kale; yardımları ve yaptırdığı Fen Lisesi ile gönlümüzde taht kurmuştur. Mekanı cennet olsun. Sayın Serhat ORHAN bu imar değişikliği iyiliğini Halil KALE ve ailesine zor günlerinde yapmış olsaydı, herkes mutlu olur, tüm Turgutlu ile birlikte benimde aklımda hiçbir soru işareti kalmazdı.

Ama Başkan ne yaptı? Halil amcamız ve ailesi için bu iyiliği yapmayıp, arsayı ucuza kapatma yoluna gitti. Abisinin kayınvalidesi Münibe Ç. ile Turgutlu dışından çağırdığı Hayati E. adına bu arsa satın alındı ve imarı değiştirilerek 100 daire yapılacak yere 210 daire yapılması sağlandı. % 39 kat karşılığı ile verilen siteden Münibe Ç.’ın hissesine 44 daire düştü. 600 bin lira yatıran Münibe Ç., kıyak imar değişikliği ile 13 milyon liralık bir servetin sahibi oldu.

Serhat ORHAN’a tekrar soruyorum. 1944 doğumlu İstanbul’da ikamet eden SSK emeklisi Münibe Ç. hanımefendi, Serhat ORHAN’ın abisi Ahmet Mithat ORHAN’ın kayınvalidesi midir, değil midir?

Sayın Belediye Başkanının vereceği cevaba göre kamuoyuna yeni bilgiler aktaracağım. Turgutlu halkı kimin yalan söyleyip söylemediğini bilmek istiyor.

Hodri Meydan. Serhat ORHAN’ın yüreği yetiyorsa, istediği tv kanalında, istediği yerde tüm gazetecilerin ve halkın önünde belgelerimizi ortaya koyup toplumu aydınlatalım. Ben hazırım. Ya sen

NOT: Serhat ORHAN hakkında gerekli suç duyurularında bulunulmuş olup, hukuki süreç başlatılmıştır.” Dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.