HASAN ERYILMAZ’DAN ÇOK SERT TEPKİ!

29 Mayıs 2015 Cuma, 01:34

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa milletvekili adayı Hasan Eryılmaz bugün HDP’nin Manisa Cumhuriyet Meydan’ındaki mitinginde açtığı Abdullah Öcalan posterleri üzerinden AK Parti’ye yüklendi. Eryılmaz, “Bu posteri buraya açmalarına izin veren, cesaret veren AKP hükümetidir. AKP hükümeti Türkiye’ye ihanet etmektedir” dedi

 

Hasan Eryılmaz bu durumun kabule edilemeyeceğini ifade ederek “AKP’nin yapmış olduğu politakalar yüzünden artık Terörist Başı’nın Meydanlarda boy boy resimlerinin asılmasının şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır” dedi

Eryılmaz; “Manisa’da ki HDP’yi bugünlere getiren 12 yıllık AKP iktidarıdır. APO’yla görüşen şerefsizdir diyen dönemin Başbakan’ın sözlerine sonuna kadar katılıyorum. Bu AKP iktidarı maalesef Güneydoğu bölgemizi PKK’nın eline bırakmıştır.

Türkiye’nin her yerinde çözüm süreci adı altında Akil adamlarla başladıkları yolda polisimizi ve askerimizi kışlalardan çıkarmamışlardır. PKK bu süreçte şehirlerde Üniversitelerde yapılanması sağlanmıştır.

Bildiğiniz gibi çok kısa bir süre önce Ege Üniversitesinde gencecik bir fidanımızı Fırat Çırakoğlu’nun Üniversite’de şehit edilmesi hep bu süreçlerin sonrasında gelişen bir olaydır.

AKP Hükümeti’nin 2009 yılında Habur’da PKK’lılar için kurmuş oldukları çadır mahkemeleri ile APO’nun her istediğini yapmış Türk Milletine sırt çevirmişlerdir” diye konuştu.

AKP ve PKK ruh ikizidir

Eryılmaz e PKK ve AKP’nin ruh ikizi olduklarının altını çizerek ” Bunlar daha düne kadar ekranlarda mutluluk pozları vermiyorlar mıydı? Dolmabahçe mutabakatı geçeli henüz birkaç ay olmadı mı? Bunlar Şivan Perwer’i getirip şarkılarında birlikte ağlamadılar mı? Aslında PKK ve AKP ruh ikizidir önceden sandıkta koalisyon yapıyorlardı şimdi de Mecliste koalisyon yapacaklar bunlar ruh ikizidir bunlar Başkanlık sistemi ile ülkemizde federal yapı kurmak için ortak hareket ediyorlar birde aklımızla alay eder gibi geçmişlerini bilmiyormuşuz gibi bir birlerine blöften sataşıyorlar ama bunu aziz milletimiz çok açık bir şekilde görüyor. PKK’nın şehir yapılanması olan KCK’ya Operasyon gerçekleştiren kahramanlarımızı bunlar zindanlarda hayatlarını yok etmeye çalıştılar Bunlar Diyarbakır’da Serok Ahmet Manisa’da milliyetçiliği elden bırakmazlar ama artık Yüce milletimizin önünde rezil oluyorlar” diye konuştu.

APO POSTERİ KABUL EDİLEMEZ

Hasan Eryılmaz konuşmasına şöyle devam etti : “Akil adamlar Manisa’ya geldiğinde Türk Bayrağını açanları yaka paça dışarı atanlar bugün 30 Bin şehidimizin baş sorumlusu eli kanlı teröristin pankartının açılmasına hiçbir şey yapılamıyor bunu bizim kabul etmemiz mümkün değildir Manisalıların yüreklerini parçalayan bir görüntüdür bu. Bu da AKP’nin teröristlere olan müsamasını gösteren en açık delildir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir