HAK-PAR ROBOSKİ OLAYLARINI UNUTMADI!

28 Aralık 2014 Pazar, 15:37

Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) İl Örgütü, Roboski’de 3 yıl önce düzenlenen hava harekatında hayatını kaybeden 34 yurttaşın öldürülme sebeplerinin açığa kavuşmamasına tepki gösterdi. İl Başkanı Bedir Çınar, “34 can kim vurduya gitmemelidir. Sorumlular bir an önce adaletin önüne çıkarılıp hak ettikleri cezalara çarptırılmalıdır” dedi.

Ferdi UZUN

Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) İl Örgütü, 28 Aralık 2011 günü düzenlenen hava harekatında hayatını kaybeden 34 yurttaşın öldürülme sebeplerinin açığa kavuşmamasına tepki gösterdi. İl binasında basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Bedri Çınar, “Aradan 3 yıl geçmesine rağmen bu acımasız katliamın aydınlatılmaması sorumluların bulunup cezalandırılmaması adalet duygusunu kamu vicdanını yaralıyor. Bu durum, olayın üstünün örtüldüğünü, suçluların korunduğunu, hükümetin de olayın üstüne gitmek istemediğini düşündürüyor” dedi.

“Yaşanan katliamı unutmadık”

Roboski’de yaşanan olayları parti olarak unutturmayacakların altını çizen Çınar, “Hükümeti bir kez daha sorumluluğunun gereğini yapmaya çağırıyoruz. Olay, daha fazla gecikmeden aydınlatılmalıdır. 34 can kim vurduya gitmemelidir. Sorumlular bir an önce adaletin önüne çıkarılıp hak ettikleri cezalara çarptırılmalıdır. Biz Hak-Par olarak Roboski’de yaşanan katliamı unutmadık, unutturmayacağız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir