Eryılmaz, İYİ Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Duyurdu!

07 Mayıs 2018 Pazartesi, 17:06

Manisa siyasetinin tanınan isimlerinden Hasan Eryılmaz, düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

7 Haziran 2015 seçimlerinde MHP’den 3. sıra milletvekili adayı olan Hasan Eryılmaz, düzenlediği basın toplantısıyla 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimlerde İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

Taş Fabrika’da düzenlenen basın toplantısına İYİ Parti Yüksek İstişare Kurulu üyesi Mustafa Enöz, İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ümit Akdağ, İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Güldane Dörtbudak ve İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Filiz Tuğçe Ayrancı, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, Hasan Eryılmaz’ın eşi Deniz Alya Eryılmaz ve basın mensupları katıldı.

“TÜRKİYE DEMOKRASİDEN UZAK TAVIRLARLA UÇURUMA SÜRÜKLENİYOR”

Konuşmasına milletin yıllardır beklediği umudu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e gördüğünü ifade ederek başlayan Hasan Eryılmaz, “Bilindiği üzere 24 Haziran’da yapılacak baskın seçim süreci hızla ilerlemektedir. 16 yıldır ülkeyi tek başına yöneten iktidar, galiba bir 16 yıl daha ülkeyi yönetme imkanı bulsa; milletimizin ve ülkemizin sorunlarına rağmen ‘hala iktidar olamadım’, ‘her şey ben olmalıyım, milletvekili nedir, millet nedir ki?’ bakış açısıyla, demokrasiden uzak tavırlarıyla Türkiye Cumhuriyeti devletini uçuruma götürmekte ısrar edecektir. Milli irade sözünü ağzından düşürmeyenlerin baskın seçimle İYİ Parti’yi seçime sokmama tuzağı boşa çıkmıştır. Türk milletinin yıllardır umutla beklediği adaleti, demokrasiyi, ekonomik refahı ve kardeşliği yeniden tesis edecek iyiler milletin huzurundadır. Milletin artık umudu kestiği, ummadığı bir anda milletin bağrından evladı fatihan sayın Meral Akşener çıkagelmiştir” dedi.

“BU ÜÇ CÜMLE TÜRKİYE’NİN TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK KAZINDI”

İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz, “Partilerini kurarken şeytan Saros ile emniyeti, yargıyı, orduyu, bürokrasiyi, kısacası devleti terör örgütlerine teslim ederken, şerefli Türk Ordusu’na kumpas kurarken, Balyoz, Ergenekon, askeri casusluk ve nice sözde davalarda FETÖ terör örgütüyle, Oslo ihanet süreçlerinde, Habur rezaletinde, Dolmabahçe mutabakatlarında ve sözde çözüm sürecinde PKK terör örgütü ile, sözde Kobani ve Suriye’nin ayrışmasında 29 Ekim günü Türkiye Cumhuriyeti devleti topraklarından törenle geçirdiği YPG terör örgütü ile; Irak, Suriye, Libya parçalanırken ve milyonlarca Müslüman, masum insan ölürken varlıklarının sebebi abileri ile beraber yürümüşlerdir bu yollarda. Üç cümle Türk siyasi hayatına kara bir leke olarak kazınmıştır. Ne istediniz de vermedik, kandırıldım, Allah’ım affetsin beni… Biz Cenab-ı Allah’ın işine haşa karışamayız. Ama bu kullar, bu millet ve bu tarih sizi affetmeyecek. Milleti aptal yerine koymaktan vazgeçiniz” diye konuştu.

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARIN BELİNİ BÜKMÜŞ DURUMDA”

Kavga ve kutuplaşma zamanının geride kaldığını belirten Eryılmaz, “Ekonomik kriz insanlarımızın belini bükmüş durumda. Dolar almış başını gitmiş. Saman ithal, et ithal, mercimek ithal, kalem ithal, telefon ithal ama bir iddia var ki; iktidar yerli ve milli olduğundan ısrar ediyor. 70 milyar dolarlık sizden önceden gelen tüm hükümetlerin yaptığı üretime yönelik tesisleri sattınız. Allah aşkına söylesinler. Hangi fabrikayı yaptılar? Milletimiz yorgun, milletimiz üzgün. Artık kavga ve kutuplaşma zamanı geride kalmalıdır. Türk milletinin umutla beklediği adaleti, demokrasiyi, güçlü parlamenter sistemi, ekonomik refahı, kardeşliği, onurlu ve akılcı dış politikayı yeniden tesis etmek için iyiler milletin huzurundadır” dedi.

ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Bürokrasideki, sivil toplum kuruluşlarındaki ve 38 yıllık hayatımdaki tecrübelerimi genel başkanımız sayın Meral Akşener’in ‘Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer’ sözünden feyz alarak 24 Haziran’da yapılacak 27. dönem milletvekili seçimlerinde iyilerin safında, İYİ Parti’de, güçlü bir Manisa ve güçlü bir Türkiye için milletvekili aday adaylığımı sizlerle paylaşmak istedim. Daha önceki seçimlerde Manisa için kendi adımıza en yüksek noktaya koyduğumuz profesyonel seçim çalışması çıtasını daha da yukarılara çıkararak gidilmedik kapı, devletini ve milletini seven hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun her kesimi kucaklayarak, büyüyerek dokunmadık el, temas etmediğimiz göz kalmayacağının sözünü vererek, ‘Türkiye İYİ olacak’ sözleriyle hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”

HASAN ERYILMAZ KİMDİR?

İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz, 1979 yılında doğdu. 1993 yılında kurumlar sınavı ile Veteriner Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdi, 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde eğitim gördü. 2004- 2005 yıllarında Afyon Kocatepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. 2005 yılında Uzman Veteriner Hekimi oldu. Kamu kurumlarında Veteriner Hekimi olarak çeşitli görevlerde bulundu. 2011 – 2012 yılları arası Manisa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü, 2012-2014 yılları arası Manisa Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı gibi görevler de yapan Hasan Eryılmaz, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde MHP’den 3. sıra milletvekili adayı oldu. Hasan Eryılmaz, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler için İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı olacağını duyurdu.

Eryılmaz evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir