DEMİRTAŞ MANİSA’DA ÖYLE ŞEYLER SÖYLEDİ Kİ!

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 00:11

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Manisa’da partilirle bir araya geldi, kendisi için “Bundan sonra ona Selahattin demeyeceğim” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na cevap verdi. Demirtaş, “Sen Ahmet isminin, Muhammed isminin ağırlığını taşıyabiliyor musun? Hz. Muhammed öldüğünde geride 7 dirhem yani 7 kuruş miras kaldı. Bir hırkası bir çulu vardı. Yoksul yaşadı, yoksul öldü. Asla paraya, servete tenezzül etmedi. Etrafında hırsız barındırmadı” dedi. Demirtaş, “Üç gündür üzüntüden uyuyamıyoruz. Başbakan bize ‘Selahattin’ demeyecek. Çalışalım mı bırakalım mı kararsız kaldık. Ülkeye vaadin ne? ‘Ona Selahattin demeyeceğiz.’ Böyle şey olur mu ya? Sen başbakansın başbakan. Farkına var. Biliyorum sen de farkında değilsin. Benim ismimle uğraşacağına vaatlerini anlat. Ben ismimin anlamını biliyorum.” şeklinde konuştu.

HDP MANİSA ÖRGÜTÜ İLE BİRARAYA GELDİ       TIKKKK

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Manisa örgütü ile bir araya geldiği İzmir Bornova’ya bağlı Çiçekliköy’deki Koza Restaurant’da öğle yemeğinde yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçiminin önemini vurgulayarak, “7 Haziran’da yapılacak seçimde sadece siyasi partiler arasında bir tercihte bulunulmuş olmayacak. Sandığa atılacak oy pusulasında sadece siyasi partiler olmayacak. Yapacağınız tercihe, vereceğiniz karara göre iki ayrı yaşam biçimi seçilmiş olacak. Birbirinden tümüyle ayrı iki ayrı Türkiye konusunda karar vermiş olacaksınız. Birini zaten seçim beyannamemizle sizlere anlattık. Yeni yaşam ve insanlığın düştüğü yerden ayağa kaldırılması şiarıyla yola çıktık” dedi.

“OY TOPLAMAK İÇİN İLKESİZLİK, AHLAKSIZLIK YAPMIYORUZ”

HDP Genel Başkanı Demirtaş, iktidarın, muhalefetin seçim vaatleriyle ilgili “Kaynak nerede?” diye sorduğunu hatırlatarak, “Kaynak insanın kendisidir. Mesele elimizdeki kaynakları nasıl dağıttığınız meselesidir. Fakir bir ülkede yaşamıyoruz. Dünyanın en zengin coğrafyasında yaşıyoruz. Bu zenginlik üzerinde Türkiye’nin yüzde 60’ı yoksulluk sınırının altında bir yaşama mahkum edilmiş. Bu sanki kaderimizmiş gibi. Batman’da ülkenin Cumhurbaşkanı’nı izlediniz. Asgari ücretin ne kadar olduğunu bilmiyor. ‘Bin lira falan’ diyor. Onun için çok önemli bir mevzu değil. İnsan onurunu, siyasetin merkezine koyamazsanız. Soma’da ölen maden işçisi için ‘fıtratında var’ dersiniz, istifayı bile düşünmezsiniz. Ne kadar para kazandığınız ne kadar servet yaptığınızdır önemli olan. Biz bunu değiştirmek istiyoruz. Herkesin yüreğinde olan, kimsenin çıkıp söyleyemediği şeyleri söylüyoruz. Oy toplamak için ilkesizlik, ahlaksızlık yapmıyoruz. Farkımız budur” diye konuştu.

“BARAJ SORUNU OLAN BİR PARTİYİZ, DOĞRUDUR”

Partisinin baraj sorunu olduğunu belirten Demirtaş, buna rağmen din sömürüsü yapmadıklarını, seçim bürosu bastırmadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Baraj sorunu olan bir partiyiz, doğrudur. Ama bunun için inanç sömürüsü, din sömürüsü yapmıyoruz, para çalmıyoruz, çaldığımız paralarla miting yapmıyoruz. Medyayı tehdit etmiyoruz, seçim bürosu basmıyoruz. AKP çirkinliği, oy için yapabilecekleri çılgınlık görülmeye başlandı. Düne kadar ‘Siz neden ülkenin her yerine gitmiyorsunuz?’ diyerek bizi eleştirenler, şimdi gidiyoruz ve bizi hedef gösteriyorlar. Bütün kirli güçleriyle HDP’yi oraya sokmayın mesajı veriyorlar. Bazı kentlerde milletvekili kazanmanın zor olduğunu biliyoruz ama ülkeyi kamplaştıran, kutuplaştıran AKP’nin açtığı yaraları sarmak için gidiyoruz. Oralarda önceden ayarladıkları tahrik gruplarıyla partimizin bürolarına saldırılar gerçekleştiriyorlar. O yaktırdığınız bayrakların tamamı bu halkın alın teri, helal parasıyla alınmıştır. Bazılarının partilerinin bayrağı gibi, hırsızlık parasıyla alınmış bayraklar değil. Helal para yakmakla bitmez.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.