Chp’den Cengiz Ergün’e açık kapı!

30 Ekim 2016 Pazar, 18:23

CHP’li Özgür Özel, yerel seçimler için CHP’nin MHP’li Cengiz Ergün’e teklif götüreceği iddialarıyla ilgili olarak, şuan için böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, “Ama ilerleyen süreçte hepimiz yerelde ve genelde siyaseti dikkatle takip edeceğiz” diyerek, açık kapı bıraktı.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, gündeme ilişkin gazetecilere açıklamada bulundu. Özel, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e,  yapılacak olan yerel seçimlerde CHP tarafından teklifin gittiği yönündeki iddialarla ilgili açık kapı bıraktı.  CHP olarak hiçbir partinin iç işlerine karışmayı doğru bulmadıklarını kaydeden Özel, “Yani komşusundaki bir huzursuzluktan medet uman bir parti değiliz. Olmaması da gerekir. Bugün herkes partisinde görevinin başında. CHP yerel seçimde Manisa Büyükşehir Belediyesi ve bütün ilçelerde en doğru adayla yola çıkmak isteyecektir. Şuanda olmamış bir durum üzerinden tartışmayı doğru bulmayız. Herkesi Manisa’ya hizmette en iyisin yapmaya davet ediyoruz.  Bunun için bütün belediye başkanları hangi partiden olursa olsun en iyi şekilde hizmet etmeliler. Elimizden gelen desteği veririz. Dikkat ederseniz MHP’li, AK Partili belediye başkanları olsun hiçbir yıpratıcı eleştiri getirmemeye çalışıyoruz. Çünkü seçimleri seçimde bırakıyoruz. Bundan sonra Manisa’ya hizmet etsinler istiyoruz” dedi.

“BİZ CENGİZ ERGÜN İLE GÖRÜŞEBİLİRİZ”

Belediyelerin bir hizmet yarışı olduğunu ifade eden Özel, günü geldiğinde onun rekabetinin yapılması gerektiğini vurguladı. Özel, “Biz Cengiz Ergün ile her gün görüşebiliriz. Bu görüşme Manisa’ya hizmete katkı noktasında olur. CHP olarak eleştirilerimiz, önerilerimiz olursa bunu da her zaman yapabiliriz. Biz bugün görevinin başında olanların Manisa’ya en iyi şekilde hizmet etmesinin peşindeyiz. Herhangi bir teklif götürme yok. Bu bir siyasi nezaketsizlik olur zaten. Bir başka partinin içini karıştırmaya yönelik bir adım olur. Bugünkü konjonktürde böyle bir şey yok ama ilerleyen süreçte hepimiz yerelde ve genelde siyaseti dikkatle takip edeceğiz” dedi.

“CHP YERELDE VE GENELDE İKTİDAR OLMAK İSTİYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Manisa’yı da İzmir gibi CHP’li yapacağız” açıklamasını değerlendiren Özel, “Genel başkanımızı iktidar partisinin milletvekilleriyle bir şakalaşmasında öyle bir şey söylemiş. Tabi bunu söylerken CHP’nin son 4 seçimde yüzde 18, 23,28 ve 30’u bulan oy oranlarının kendisine verdiği memnuniyeti ve bu yükselişin sürme eğiliminde olduğunu vurguluyor.  Ana muhalefet CHP’nin yerelde ve genelde hedefi iktidar olmaktır. İzmir gibi Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ve birçok belediyenin CHP’li olacağını söylemesi,  bu iddiasını ortaya koyması ve bunu iktidar partisi milletvekillerine de bunu bir sohbet sırasında söylemesi kadar normal bir şey yok” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir