CHP YUNUSEMRE’DE KAZANAN ADAY SANDIKTAN AÇIK ARA ÖNDE ÇIKTI!

05 Aralık 2015 Cumartesi, 18:26

MANİSA’nın CHP Yunusemre Kongresi’nde mevcut Başkan Devrim Bali aday olmazken; yarışa giren üç adaydan 181 oy alan Kubilay Koç yeni başkan oldu.

CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı’nın 1’inci Olağan Seçimli Kongresi, Hayal Düğün Salonu’nda yapıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel yaptı. Mevcut İlçe Başkanı Devrim Bali’nin aday olmadığı kongrede; Kubilay Koç, Hamdi Görgülü ile Kemal Esenkaya yarıştı.

Kongrede söz alan CHP Manisa eski Milletvekili Hasan Ören, hem partisini hem de CHP’li Özel’i eleştirdi. Partisinin seçimlerde yüzde 25’i aşamadığını ve bunun önemli bir sorun olduğunu söyleyen Ören, “Yüzde 25’te takılı kaldık. Nedir bu yüzde 25, CHP’nin kaderi midir? Bu partide başarısız olanlar gidecektir. Yerine başarılı olanlar gelecektir. Eğer onlar da başarısız olursa onlar da gidecektir” dedi. Konuşmasının geri kalan kısmında CHP’li Özel’i hedef alan Ören, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayın Özgün Özel’i aday gösterdik sonuç yine hüsran. Altı yıllık siyaset hayatında kendi ilinde başarılı olmayan arkadaşımız hala hırsını aklının önüne almış. Yanında kim varsa üzerine basarak siyaset yapma anlayışını sürdürüyor” diye konuştu.

Ören’in eleştirilerine kısa bir şekilde cevap veren CHP Grup Başkanvekili Özel ise, partiye zarar verecek konuşmaların basın önünde yapılmaması gerektiğini belirterek, “Bir gün basına kapalı olarak danışma kurulu yapalım. Eleştirel konuları yüz yüze karşılıklı konuşalım. Bu işi basın önünde partiyi bu hale getirecek ve zarar getirecek şekilde yapmayalım” diye konuştu.

KOÇ 181 OYLA BAŞKAN SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından sandığa gidildi. 374 delegeden 311’i oy kullandı. Kubilay Koç 181, Kemal Esenkaya 81 ve Hamdi Görgülü ise 46 oy aldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı. Yeni Başkan Koç, CHP’yi Yunusemre İlçesi’nde en iyi yere taşımak için gece, gündüz yeni yönetimle birlikte çalışacağını dile getirdi.

Koç’un yönetim kurulu listesi; Güneş Aksoy, Aysel Aslantürk, Gülseren Doğan, Nuray Doğan, Sercan Gürler, Tuğrul Kamalı, Mutlu Kayıkçı, Özgen Kocademir, Bülent Mersinli, Kemal Örencik, Aslı Östlüer, Evren Taşçı, Hasan Tatar, Kerim Üstel, Selma Yaşar ile Adem Yavuz isimlerinden oluştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir