CENGİZ ERGÜN TANRIVERDİ’NİN PROJESİ MANİSA’YI 30 YIL MAHKUM ETMEKTİR

16 Ocak 2014 Perşembe, 15:39

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün Saruhanlı merkezi, belde ve köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. İlçe merkezinde otobüs içinden esnaf ve vatandaşları selamlayan Ergün, MHP Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Serdar Yaralı ile birlikte Saruhanlılıların desteğini istedi.

 

Seçim çalışmaları kapsamında ilçe, belde ve köy ziyaretlerini sürdüren MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, bu kapsamda Saruhanlı ilçesini ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, ilçe girişinde kalabalık bir partili grubu tarafından çiçeklerle karşılandı. Daha sonra seçim otobüsüyle ilçe turu gerçekleştiren Cengiz Ergün ve Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Serdar Yaralı, esnaf ve ilçe sakinlerini selamladı. Yaklaşık 40 dakika süren ilçe turunun ardından Hacırahmanlı Beldesi’ne geçildi. Burada tüm esnaf ve belde sakinleriyle tek tek tokalaşan Ergün, çiçekler ve sevgi gösterileri ile vatandaşların büyük ilgisini gördü.

 

İshak Çelebi’den hizmetlere teşekkür

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Serdar Yaralı, Hacırahmanlı ziyaretinin ardından İshak Çelebi Beldesi’ne geçti. Burada İshak Çelebi Belediye Başkanı Ramazan Hakan Ulak ve belde sakinleri tarafından karşılanan Ergün ve Yaralı, Cami Kıraathanesi’nde belde sakinleriyle bir araya geldi. Burada belde sakinlerine yönelik bir konuşma yapan İshak Çelebi Belediye Başkanı Ramazan Hakan Ulak, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile beldelerinin oyun grubu, 8 bin metrekare parke taşı, 2 greyder, anaokulu içi oyun grubu, silindir gibi hizmetler aldıklarını belirterek kendisine teşekkür etti.

 

Büyükşehirde daha büyük hizmetler

 

Ulak’ın ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Manisa’nın 2012 yılında çıkan yasa ile artık büyükşehir olduğunu hatırlatan Ergün, yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte 6 ay gibi kısa bir sürede, Manisa Belediyesi’nin mevcut imkanlarıyla 350 bin metrekarenin üzerinde parke taşı, 150 kilometre asfalt kaplaması, otobüs durakları, oyun grupları gibi çok sayıda hizmeti ilçe, belde ve köylere götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Bu sürede 35 milyon TL gibi bir yatırımı ilçe, belde ve köylere ulaştırdıklarını kaydeden Ergün, bütçenin de büyükşehir olmasıyla birlikte daha büyük hizmetleri kazandıracaklarının sözünü verdi.

 

Ergün; “Ne mutlu Türküm diyene”

 

Manisa’nın ilk kez büyükşehir olarak seçimlere gideceğine ve seçmenin 4 farklı oy kullanacağına dikkat çeken Ergün, Saruhanlı’dan 5 belediye meclis üyesinin büyükşehir belediye meclisine geleceğini belirterek, İshak Çelebililerden ve Saruhanlılardan Belediye Başkanı ile birlikte en az 4 meclis üyesinin MHP’den seçilmesi için destek vermelerini istedi. Türklük bilincine karşı sürdürülen olumsuz propagandalara inat herkesi ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sözü altında birleşmeye davet eden Ergün’ün sözleri büyük alkış aldı. Daha sonra Ergün ve Yaralı, Nuriye köyüne geçerek, burada esnaf ve köy sakinleriyle buluştu. Tüm vatandaşlarla tek tek tokalaşan Ergün, Nuriyelilerin ilgisi ile karşılandı. Ergün ve beraberindekiler, daha sonra sırasıyla Lütfiye ve Kumkuyucak beldelerini de ziyaret ederek, belde sakinlerini selamladı.

 

Coşku Halitpaşa’da katlandı

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’ün Saruhanlı turu, Halitpaşa Beldesi ile devam etti. Beldeye girişi ile birlikte yüzlerce belde sakini tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Ergün, tüm belde sakinleriyle tek tek tokalaştı. Belediye Kıraathanesi’ni hınca hınç dolduran Halitpaşalılara yönelik bir konuşma yapan Ergün, Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıkları 2009 yılından bu yana gerek mali disiplin, gerek planlı çalışma, gerekse dev projeler üretme noktasında Manisa’ya çağ atlattıklarını ifade etti. Borçları nedeniyle elektrikleri kesilen ilk il belediyesinden kendi ayakları üzerinde durabilen bir belediye oluşturduklarını da sözlerine ekleyen Ergün, bunun ardından kentin her noktasına ayrım yapmadan hizmet götürdüklerinin altını çizdi.

 

Develi Ergün’ü bağrına bastı

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Serdar Yaralı’nın Saruhanlı ilçe programı, önceki dönem çöp eylemiyle gündeme gelen Develi Köyü ile noktalandı. Köyü çöp depolama alanı olmaktan kurtaran Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergün’ü coşkulu bir kalabalıkla karşılayan Develililer, Ergün’ü adeta bağrına bastı. Develi Köyü Muhtarı Hüseyin Göksu, önceki dönemde belediyeye alınmadıkları bir ortamın olduğunu belirterek, “Ancak sizi görmeye geldiğimde toplantınız olmasına rağmen toplantıyı bırakıp, derdimizi dinlediniz. Bunu hiçbir zaman unutmuyorum. Allah sizden razı olsun” dedi.

 

Yap-işlet-devret Manisa’yı 30 yıl mahkum etmektir

 

Develi sakinlerine yönelik bir konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Uzunburun Köyü Sarıçam mevkiine kurulacak modern katı atık bertaraf tesisi çalışmalarında sona geldiklerini belirterek, büyükşehirle birlikte bu yatırımın hayata geçeceğini dile getirdi. Ergün’ün hedefinde geçtiğimiz hafta Manisa şehir çöplüğünde bir firma ile 200 milyon TL’lik yatırım yapacağı şeklinde açıklamalarda bulunan AKP Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de vardı. İhale yapılmadan böyle bir yatırım yapılamayacağını vurgulayan Ergün, “Bunun adı ihaleye fesat karıştırmaktır. Bu, yandaşa peşkeşten başka değildir. Yap-işlet-devret modeliyle bu firma Manisalılardan 29 yıl boyunca ayda kaç lira para alacaktır? Bunun cevabını istiyorum. Ayda ortalama en az 3 trilyonla Manisa’nın geleceğini ipotek altına almaya kimsenin hakkı yoktur. Biz bu modeli uygulayacak en az 10 firmayla görüşüp, Manisa’nın mahkum edileceğini görünce 60 milyon TL’lik yatırımla bunu kendimiz yapmaya karar verdik” diye konuştu.

 

Mütevelli’de çay molası

 

Saruhanlı programının tamamlanmasının ardından Ergün ve beraberindekiler, Mütevelli Belediye Başkanı Süleyman Kahramanlar tarafından Mütevelli’de mola verdi. Ergün’ün gün boyunca devam eden Saruhanlı programına Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Çipiloğlu, Mütevelli Belediye Başkanı Süleyman Kahramanlar, İshak Çelebi Belediye Başkanı Ramazan Hakan Ulak, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Belediye Meclis Üyesi Sezai Gürcan, MHP İl Başkan Yardımcısı Ali Demirkaya, MHP Saruhanlı İlçe Başkanı İbrahim Akgüller, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuçcuoğlu ve çok sayıda partili de eşlik etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.