Başkan Çelik, yılın belediye başkanı ödülünü aldı

24 Aralık 2017 Pazar, 17:22

Yerel Yönetimler dergisinin yılın belediye başkanları anketinde, Şehzadeler Park projesiyle kentsel tasarım dalında yılın belediye başkanı seçilen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kayseri’de düzenlenen törende yılın belediye başkanı ödülünü aldı. Başkan Çelik “Aşkla şevkle bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yerel yönetimler dergisinin Türkiye genelinde yaptığı ankette Şehzadeler Park projesiyle kentsel tasarım dalında yılın belediye başkanı seçilmişti. Gümrük ve Ticaret Bakanı  Bülent Tüfenkçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanlarının katıldığı, Kayseri’de düzenlenen törende Başkan Çelik, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz’un elinden ödülünü aldı. Ödül törenine Başkan Çelik’in yanısıra Belediye Başkan Yardımcıları Bilal Demir, Ahmet Songüler, Belediye Meclis Üyesi Burhan Aydemir, Başkan Danışmanı Mimar Atilla Efendioğlu, katıldı.

 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “ Bu ödül Şehzadelerimize yaptığımız hizmetlerdeki aşkımızı ve şevkimizi arttıracak. Verdikleri oylarla hizmetlerimizi takdir eden herkese teşekkür ediyorum. Bu başarı sadece bizim değil, Şehzadeler halkının ve Şehzadeler ailesinin başarısıdır. Bu ödülü bizlere destek veren her zaman yanımızda olan Şehzadeler halkımız adına alıyorum. Bu şehirde yaşayan herkesi, büyük şehzadeler ailesinin birer ferdi olarak kabul ediyoruz. İnsanlarımızı siyasi görüşlerine, etnik kökenlerine göre ayırmadan, bu şehirde yaşayan herkesin belediyesi ve herkesin belediye başkanı olmak için çalışıyoruz. Hizmetlerimizi yaparken de asla gelecek seçimleri düşünerek değil, gelecek nesilleri düşünerek hizmetlerimizi yapıyoruz. Şehzadelere olan hizmet aşkımızı arttıracak olan bu ödül aynı zamanda, doğru bir yolda ilerlediğimizi gösteriyor. İnşallah 2018 yılında yapacağımız birbirinden güzel hizmetlerle Şehzadeler’e değer katacağız”dedi.

ÖDÜLLÜ PROJE ŞEHZADELER PARK 2018 DE MANİSA’NIN HİZMETİNDE

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in en önemli projeleri arasında yer alan Şehzadeler Park Projesi, uzun bir süredir Manisa gündemini meşgul eden Sümerbank alanında hayata geçiriliyor. Toplam 17 dönümlük alanda 17 milyon lira bütçe ile yapılacak olan Şehzadeler Park projesinde, yılın 365 günü mesir festival heyecanının yaşanabileceği yaklaşık 640 metre kapalı alanda diaromik Mesir Müzesi, ağırlıklı olarak Manisa’da bulunan ve 32 adet tarihi eserin yer alacağı ‘Minia Şehzadeler’, Osmanlı döneminde Manisa’da bulunan şehzadelerin özelliklerinin ön plana çıkarılacağı 13 adet 1’e 1 ölçekte şehzade heykelleri, çocuklar için oluşturulacak alanda 22 adet replika konsepti çizgi film ve masal kahramanlarının maketlerinin bulunduğu ‘Masal Park’, Şehzadeler Park’ı gezmeye gelen vatandaşların rahatça vakit geçire bilmeleri için gerekli olan kafeterya, restoran ve sosyal donatı alanları, 290 metrekaresi kapalı, 280 metrekaresi açık olmak üzerine toplam 570 metrekare alana sahip kafeterya ve ekolojik bir gölet yapılacak. Şehzadeler Park projesi 2018 yılında tamamlanmış olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir