ARINÇ’TAN YİNE PARTİSİNİ KIZDIRACAK SÖZLER!

13 Aralık 2015 Pazar, 21:44

Başbakan eski Yardımcısı Arınç hayırsever Melek İpek ile ilgili konuştu. “Kendi oturduğu eve kira ödemek zorunda bırakılmışsa, mülkleri ellerinden alınmışsa ve feryat ediyorsa ey Melek İpek biz senin hayırseverliğine şahidiz” dedi.

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı (YOYAV) tarafından düzenlenen 23. Yoksullarla Dayanışma Haftası programının açılış töreninde konuştu.

SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

Arınç, Koza İpek Holding’in, Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in annesi, hayırsever Melek İpek ile ilgili çarpıcı sözler sarf etti. Arınç şunları söyledi: “Vakıflarında, kendi aralarında bir dayanışması olan ve iyilik yapan insanlara her zaman sahip çıkmamız gerekir.

CAMİ VE OKULLAR YAPTIRDI

Hepinizin tanıdığı ve zannediyorum takdir ettiği bir hayırsever hanımefendi var Melek İpek Hanımefendi. Benim bildiğim her talep edene, elindeki bütün imkanlarını tahsis etmiş bir hanımdır. Melek annesidir insanların ve onun hayırseverliğinden vakıflar her zaman istifade etmiştir. Camiler yaptırmak, okullar yaptırmak, yoksullara yardım etmek bunların hepsinin bizler canlı şahitleriyiz.”

DEVİR DEĞİŞMİŞ OLABİLİR

“Şimdi bir devir değişmiş olabilir” ifadelerini kullanan Arınç şöyle devam etti: “Belli soruşturmalar, belli takibatlar yapılıyor olabilir ama hayırseverliğine bizzat şahit olduğumuz bir insanın mutlaka yanında olmalıyız, ona destek olmayız, onun için hayır duası etmeliyiz. Onunla birlikte sıkıntılarını paylaştığımızı ifade etmeliyiz. Bazı konularda insanlar çekinebilirler.

KENDİ EVİNE KİRA ÖDÜYOR

Siyasi konular varsa orada susabilirsiniz veya sonuç inşallah hayır olsun diyebilirsiniz. Ama doğrudan bir hanımefendi hedef alınmışsa ve şuanda kendi oturduğu eve kira ödemek zorunda bırakılmışsa, kendi mülkleri ellerinden alınmışsa ve feryat ediyorsa bu hanımefendi yapılanlardan şikayetçi oluyorsa, ey Melek İpek biz senin hayırseverliğine şahidiz.

‘HİZMET İÇİN VARIZ’

“Biz senin iyilik noktasında örnek bir hanımefendi olduğuna inanıyoruz, senin bu durumdan kurtulman için dua ediyoruz. Haksızlığa uğramışsan yanında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Eğer maddi imkanlarımız size de tahsis edilecek kadar durumdaysanız bize sizlere hizmet için varız diyebilmeliyiz. Sayın İpek gibi ve onun arkadaşları gibi kim zor durumda kalmışsa ve sağa sola bakıp nerde benim arkadaşlarım diye düşünüyorsa biz buradayız, seninle birlikteyiz, senin iyiliğine şahidiz. Allah senin yardımcındır, bizde senin yanındayız diyelim.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir