AK PARTİ’NİN ÜZERİNİ ÇİZDİĞİ VEKİLDEN DUYGUSAL VEDA

10 Nisan 2015 Cuma, 12:14

7 HAZİRAN’da yapılacak milletvekili genel seçimlerde ilk 9’a giremeyen AK Parti 24’üncü dönem Manisa milletvekili, suskunluğunu sosyal medyada bozdu.

7 HAZİRAN’da yapılacak milletvekili genel seçimlerde ilk 9’a giremeyenAK Parti 24’üncü dönem Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada milletvekilliğine veda etti.
Konuşmasına ‘Manisa’nın Güzel İnsanları!’ diye başlayan Yurttaş, hayat hikayesinden bahsederek, milletvekilliği görevi boyunca yapmış olduğu çalışmalara değiniyor.
Yaklaşan genel seçimlerde milletvekili sıralamasında ilk 9’a giremeyen Yurttaş’ın duygularını kelimelere döktüğü o açıklamalar şu şekilde;

“• 1967 yılında Kulanın Eroğlu Köyünde dünyaya gelmişim. Yokluk ve fakirlik içinde geçen ilk, orta ve lise tahsilim sırasında tarlada, toprak sanayiinde, simit satarak, seyyar pazarcılık yaparak aileme katkıda bulunmaya çalıştım. Zorluğun, yokluğun ne demek olduğunu, simit çayla karın doyurmanın anlamını bilerek büyüdüm. İnsan sevgisini ve saygıyı ailemden, okulumdan ve öğretmenlerimden öğrendim. Zorluklarla mücadele ederek merdivenleri tırmandım. Hiçbir zaman elimden tutan ve yukarı çeken birini beklemedim. Çalışarak, dua ederek yol aldım. İlkokuldan beri istediğim mesleğe yani doktorluğa ve cerrahlığa Rabbimin yardımı ile, gece gündüz çalışarak ulaştım.
• Hiçbir zaman hak etmediğim şeye talip olmadım. Başkasını iterek öne geçmedim. Başkasının sırtından yükselmeyi hoş görmedim. Ekip halinde çalışmanın önemini bilerek çalıştığım her kurumdan huzur içinde ayrıldım. Ekip üyelerini hiç unutmadım. Her zaman ekmek yediğim kuruma saygı duydum. “Ak sütten ak çıkmak önemlidir ama sütü ak bırakmak daha önemlidir” diye düşündüm. Dostlarıma her zaman sahip çıktım. Ekibime ve çalışma arkadaşlarıma önem verdim. Bildiğim doğruları her zaman söylemekten çekinmedim. Haksızlığa boyun eğmedim. Zalimin yanında olmadım. Mazlumun ve gözüyaşlı insanların sığınağı, hiç olmazsa dert ortağı oldum.
• 20 yıl bir cerrah olarak yüz binlerce kişiyi muayene, on binlerce kişiyi de ameliyat ettim. Yaklaşık 10 yıl başhekimlik yaptım. 2011 seçimleri öncesinde arkadaşlarım ve çevremin tavsiyesi ile siyasete girmeye karar verdim. Dört yıllık milletvekilliğim süresince bir hekim sorumluluğu ve ciddiyeti içerisinde güzel Manisa’mızın ve insanımızın hizmetinde olmaya çalıştım.
• Mesleğim gereği hayatım boyunca hep sorun çözmek için gayret ettim. Mesleki olarak disiplinli çalışmayı, titizliği, çözüm üretmeyi bilen ve tavrını sorundan yana değil, çözümden yana koyan bir yapıya sahibim. Bu nedenle siyaseti bir çözüm sanatı olarak gördüğümden, siyasetçi olarak milletime hizmet etmeye devam etmemin doğru olacağına inandım ve 4 yıl boyunca bu ulvi görevi en güzel şekilde yapmanın gayreti içinde oldum.
• Milletvekili olarak hizmet etmek benim için en güzel şereflerden birisidir. Halkımızı ve bölgemizi yakından tanıyorum, bölgemin sorunlarını bildiğim için onlara yönelik projeler ürettim.
• Bizim siyaset anlayışımızın özünde, ‘söz de, karar da milletindir’ yaklaşımı vardır. Biz, hiçbir zaman milleti seçimden seçime hatırlayanlardan veya millete seçimden seçime gidenlerden olmadık. Milleti küçümseyenlere karşı mücadelemizde hep arkamızda milletimizi bulduk. İnşallah bundan sonra da bu anlayıştan asla taviz vermeyecek, milletimizle aramızdaki muhabbeti daha da güçlendirerek muhafaza edeceğiz. Onlardan aldığımız emaneti en iyi şekilde taşıdığımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
• Milletvekili olarak bana güvenenlerin yüzünü asla kara çıkarmadım. Milletin çıkar ve faydasını her zaman ön planda tuttum. Bizlere gönül veren, destek veren halkımızı mahcup etmedim. Herhangi bir makam ve mevki peşinde olmadım. Her zaman “İnsanlara efendilik yoktur, hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur” düsturu ile hareket ettim.
• Siyaseti menfaat için değil, halka hizmet için yapmaya çalıştım. Bu millet her şeyin en iyisine layıktır. Bana açılan telefonlar, gönderilen mesajlar bunun en güzel kanıtıdır. Bana mesaj atan, telefon eden, arayan tüm dostlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.
• İnsanımızın her derdine derman olmak için çalıştım. Bize ulaşan talepleri imkanlarım nispetinde karşılamak için çabaladım. Her hafta sonu milletimle bölgemle buluşmak için Manisa’ya gittim. Köy kasaba demeden her hafta 400-600 Km arasında bölgemde yol aldım. Acı ve tatlı gününde halkımızla beraber oldum ve acılarını azaltmak, sevinçlerini artırmak için her yere yetişmeye gayret ettim.
• İmam Hatip Lisesi mezunu olan bir milletvekili olarak Manisa’da tüm İmam Hatiplerle yakından ilgilendim. Yeni okullar yapılması için çalıştım. Yeni dersliklerin, yurtların yatırıma alınması için koşturdum.
• Sağlığın içinden gelen biri olarak yeni sağlık tesislerinin yapılması, sağlıkçıların atanması, sıkıntılarının giderilmesi için çalıştım. Sağlıkta şiddetin araştırılması ile ilgili komisyonda görev yaptım. Sağlıkçıların her sıkıntısını bakanlığımıza iletmek için gayret ettim.
• Eğitim camiasının alt yapısının tamamlanması, ilçelerimizde yeni fakültelerin yurtların yapılması için çaba harcadım. Manisa eğitiminin kalitesinin artması için elimden gelen gayreti gösterdim.
• Üreticilerimizin yanında oldum, okul üzümü projesini geliştirdim. Tarımın sorunlarını her ortamda dile getirdim. Manisa tarımı için projeler ürettim.
• Soma’da meydana gelen maden faciasının ilk anında orada oldum. Bir hafta oradan bir saniye ayrılmadım. Mecliste kurulan maden kazalarını araştırma komisyonunda dört ay süreyle görev yaptım. Madenlere defalarca
girdim, çalışanları ve şehit yakınlarını dinledim. Onların sorunlarının çözümü için çalışma komisyonunda önergeler verdim, halkın ve çalışanların hayrına olan her şeye sahip çıktım.
• Genel Merkezimizde Engelliler Koordinasyon Merkezinde engellilerin sorunlarını çözmek için arkadaşlarımla birlikte projelerin üretilmesine katkı verdim. Engelli aileleri ve derneklerini ziyaret ederek taleplerini gerekli mercilere ulaştırdım.
•Şehit aileleri ve gazilerimizle pek çok ortamda birlikte oldum. Sıkıntılarını dinledim. Gözyaşlarını dindirmek için elimden gelen her çalışmayı yaptım.


• İşçinin, taşörenlerin, tarımda çalışanların, öğrencinin, öğretmenin, fakirin fukaranın, sorunu olan herkesin sorunlarını sadece dinlemekle kalmadım, not aldım, dosyalar oluşturdum ve gerekli makamlara ulaştırdım.
• Velhasıl Manisa’mın her yerine ulaşmaya ve daha büyük ve daha mutlu bir Manisa oluşturmak için arkadaşlarımla, teşkilatlarımla, dostlarımla, ekibimle birlikte gece gündüz demeden gayret ettim. Bana bu fırsatı veren milletime, teşkilatıma, sevenlerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan sonra da milletim beni nerede görmek istiyorsa, hangi hizmeti bana layık görüyorsa orada çalışmaya devam edeceğim. Her zaman halkımla, sevenlerimle ve teşkilatımla birlikte olacağımdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.