AK PARTİLİ VEKİLDEN SOMA AÇIKLAMASI!

09 Kasım 2014 Pazar, 15:37

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıversi Soma’da aşırı suç örgütlerinin olduğunu iddia ederek “Soma’yı istismar etmeye kalkanlar var. Soma’da aşırı uç örgütlerin cirit attığını biliyoruz. Dolayısıyla sürekli yaraya cirit atıp toplumun huzurunu bozabilir miyiz diye işbaşında olanları biliyoruz. Yasa dışı örgütlerin faaliyet gösterdiklerini biliyoruz. Dolayısıyla biz Soma’yı kesinlikle sahipsiz bırakamayız, çakallara bırakamayız. Biz insani, İslami, Hükumet olarak görevimizi yaparız” dedi.

Haber Merkezi

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Soma Termik Santrali’nin özelleştirilmesi konusunda Soma’daki sivil toplum kuruluşlarının erteleme taleplerini değerlendirdiklerini ifade etti. Tanrıverdi, konuşmasında şunları söyledi: “SEAŞ’ın sorununu biliyoruz. Somalı sivil toplum örgütleriyle Ankara’da görüştük. İktidar partisiyiz çözüm bizden bekleniyor ama biz ortak bir akıl tutalım beraber olalım dedik. Kapris yapmadık, ana muhalefet partisi ve muhalefet partisi milletvekilleriyle beraberce oturduk. Ama baktık ki ana muhalefet partisinin milletvekilleri yine sinekten yağ çıkarmaya çalışıyor. Hazır bu kadar sivil toplum örgütü başkanı gelmiş, burada bir şov yapalım bu konuda bir kılçık atalım diye düşündüler, ama bizim kapris yapmadığımız olgun davrandığımız bir yerde yine yapacaklarını yapmaya kalktılar. Tes-İş Sendikası’nın değerli başkanı burada, arkadaşlarım adına da söylüyorum. Kesinlikle SEAŞ’ın özelleştirilmesi konusuna duyarsız kalamayız. Milletvekilleriniz olarak kalamayız. İşçi ve çalışma hayatından gelen biri olarak kalamayız. 23 yıl emekçinin hizmetinde olan birinin bugün sırt dönmesi bugün mümkün değildir. Biz nereden geldiğimizi biliriz, geldiğimiz yeri inkar etmeyiz. Dolayısıyla bu konuda SEAŞ işçisi kardeşlerimiz rahat olsun. Kendileri için en ileri hak neyse biz Ankara’da işbirliği içindeyiz. Burada ne oluyorsa her şeyi doğru dürüst paylaşırız. Santralin özelleşmesi konusunda bunun engellenemeyeceğini biliyoruz. Dolayısıyla ertelenmesi konusunda daha çok bir beklenti var. Bu beklentilerini de gerçekleştirmek inşallah bizim görevimiz olacak. Yine el birliği ile bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda kimsenin tereddüdü olmasın.”
İşçilerin elinden tutacağız

Özelleştirmenin 1992 yılında başladığını anlatan Tanrıverdi, “O günden bu yana mağdur işçiler olmuştur. İşletmeler kapanmıştır ama kapanan işletmelerin çalışanları ekmeksiz işsiz bırakılmıştır. Biz Ak Parti olarak 2002 seçimlerinden sonra 1992’den 2002’ye kadar özelleştirme mağduru kim varsa elinden tuttuk. Aynı şekilde buradaki işçilerin mağdur edilmemesi için elinden tutacağız” dedi.

Çakallara bırakmayız
Soma’da önemli çalışmalar yapmak zorunda olduklarını kaydeden Tanrıverdi, şunları söyledi: “Çünkü Soma’yı istismar etmeye kalkanlar var. Soma’da aşırı uç örgütlerin cirit attığını biliyoruz. Dolayısıyla sürekli yaraya cirit atıp toplumun huzurunu bozabilir miyiz diye işbaşında olanları biliyoruz. Yasa dışı örgütlerin faaliyet gösterdiklerini biliyoruz. Dolayısıyla biz Soma’yı kesinlikle sahipsiz bırakamayız, çakallara bırakamayız. Biz insani, İslami, Hükumet olarak görevimizi yaparız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir