AK PARTİ’Lİ ÖZDAĞ’DAN O İDDİALARA CEVAP!

11 Nisan 2016 Pazartesi, 00:04

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, kendisi hakkında “AKP’li vekil Selçuk Özdağ, hayvan tecavüzüne verilen 6 ay cezayı çok buldu” sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

2014 yılında Hayvan Hakları Komisyon toplantısında söylediği “Altı ayla dört yıl arasında cezaya çarptırılan insanlara hayvan sahiplenmekten men etmeyi doğru bulmuyorum” ” sözlerinin çarpıtıldığını belirten Özdağ, “Malum odaklar, ‘hayvanlara tecavüz edenlere 6 aylık hapis cezasını çok bulduğum ve bir şans daha verilmesi gerektiğini’ söylediğim yalanıyla saldırıya geçtiler. Ayrıca bu yalan haberi de Ensar Vakfına bağlayarak manipüle etmektedirler” ifadelerini kullandı.

İFADELERİM MANİPÜLE EDİLDİ

Haberde bahsedilen konunun 19 Haziran 2014’te TBMM’deki Çevre Komisyonu toplantısında görüşüldüğünü hatırlatan Özdağ, şunları kaydetti: “Komisyon toplantısında, hayvanlara tecavüz edenlerin bir daha hayvan sahibi olmalarının yasaklanması için önerge verilmiştir. Ben de ‘zaten bu suçu işleyenlere 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası veriyoruz’ dedim. ‘Bu hapis cezasının yanı sıra bir de hayvan sahiplenmekten men edilmelerini doğru bulmadığımı ve normal hayatta da suç işleyenlere cezalarını çektikten sonra hayata tutunmak için bir şans verildiğini ve bunun bu suçu işleyenler için de geçerli olması gerektiğini’ söyledim. Malum odaklar, ‘hayvanlara tecavüz edenlere 6 aylık hapis cezasını çok bulduğum ve bir şans daha verilmesi gerektiğini’ söylediğim yalanıyla saldırıya geçtiler. Ayrıca bu yalan haberi de Ensar Vakfına bağlayarak manipüle etmektedirler.”

MİLLETİMİZ GERÇEKLERİ GÖRÜYOR

Çevre Alt Komisyonu Başkanı olarak üç aylık bir çalışma sonucunda, hayvanlara tecavüz edenlerin Kabahatler Kanunu kapsamından çıkarılıp, Ceza Kanunu kapsamına alınmasına ve 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası verilmesine vesile olduğunu vurgulayan Özdağ, şu ifadeleri kullandı: “Dün Manisa’da verdiğim; ‘vatan ve millet düşmanı PKK, Ermeniciler ve illegal sol örgütler ile FETÖ el ele verip millet iradesine karşı ortak hareket ediyorlar’ demecimden rahatsız olanların, bugün yalan ve iftira ile karşı saldırıya geçtiklerini gözlemliyorum ancak ne kadar yalan haber yaparlarsa yapsınlar milletimiz gerçekleri görüyor ve yalanlarına itibar etmiyor. Gafil ve hain taifesi bu gerçeği bile çarpıtıyor. Bilinçli olarak gözden ırak tutuyor. 1 Kasımda Türk milleti mesajı vermiştir. ‘Terör örgütü ile mücadele et, milli bütünlüğümüzden taviz verme, toplumu demokrasi, adalet ve insan hakları temelinde bütünleştir’ demiştir. Kendini ve beynini ihanetin emrine verenler bunu er geç anlayacaklardır”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir