BAŞBAKAN’IN ‘TOPLU AÇILIŞI’ BÜYÜKŞEHİRİN BİR YATIRIMIYLA EŞİT!

25 Mart 2016 Cuma, 21:25

Başbakan Ahmet Davutoğlu, onlarca açılış diye nitelendirilen ve toplam maliyeti 110 milyon lira tutarında binaların açılışı için Manisa’ya olağanüstü güvenlik önlemleri arasında gelirken Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı sadece bir yatırımın değeri ise 109 milyon lira değerinde olması mizah konusu haline geldi.

Davutoğlu, Muradiye Spor Salonu’nda toplam maliyeti yaklaşık 110 milyon lira tutan kamu kurum ve kuruluşların açılışını yaptı. Sabuncubeli Tüneli’nin henüz bitmemiş olması, şehir hastanesinin de akıbetini hala koruması devam ederken Davutoğlu’nun öve öve bitiremediği hizmetleri anlatması akıllara Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri getirdi.

Kent adına önemli projelere imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden  sadece bir tanesi olan katı atık bertaraf tesisinin maliyetinin tutarının, Davutoğlu’nun öve öve bitiremediği yatırımların toplam tutarına eşit olması mizah konusu haline geldi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi yaptığı önemli yatırımlarla böylece farkını ortaya koyarken bir başbakanın toplu açılış diye olağanüstü güvenlik önlemleri arasında kentte gelmesi ise kamuoyunda eleştirilere neden oldu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir