TONGUÇ YENİDEN SAHNEDE!

05 Kasım 2014 Çarşamba, 15:30


 

Adı daha önce AK Parti il başkanlığı için geçen Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, yapılacak olan Şehzadeler İlçe Kongresi’nde yeniden aday olduğunu açıkladı. AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur da Tonguç’a sonuna kadar destek vereceğini söyledi.

Ferdi UZUN

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, 15 Kasım’da yapılacak olan İlçe kongresinde yeniden aday olduğunu açıkladı. Şehzadeler İlçe binasında yapılan aday açıklama toplantısına AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur ve çok sayıda partililer katıldı. Tonguç ilçe başkanlığı sürecinde gece gündüz demeden çalıştığını belirterek, “Değerli dava arkadaşlarım, ilçe başkanlığına atandığım günden bu yana bu makamın önemli olduğunu ve bana duyulan güveni farkındayım. Genel Merkezimizin bize tevdi ettiği bu ulvi görevi çok değerli delegelerimizin oylarıyla taçlandırmak için Şehzadeler İlçe Başkanlığı olarak 15 Kasım 2014 tarihinde yapacağımız kongre öncesinde aday olduğumuzu siz değerli kardeşlerimiz vasıtasıyla kamuoyuna duyurmak için burdayız. Bizim milletimize hizmetten başka sevdamız yoktur. Biz asla makam ve mevkii peşinde olmadık, bundan sonra da olmayacağız” dedi. Tonguç, neden il başkanlığına aday olmadığı yönündeki soruya ise , “Şehzadelerde daha yapacak çok işimiz var. Bu doğrultuda yola çıkmıştık. Yapacak işlerimiz daha tamamlanmadı” şeklinde yanıt verdi.

Bu işi bizden daha iyi yapacaklar olacaktır

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur da Ahmet Tonguç’un adaylığından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kongre sürecinde Tonguç’a sonuna kadar destek vereceklerini söyledi. Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baybatur il ve ilçe kongreleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Baybatur, “Bizim tavrımız budur. Kongrelerimiz öncesinde geniş bir istişare çalışması yaparız, çıkan sonuca göre kongreye gideriz. İl başkanlığı  kongresi sürecinde de süreç böyle işleyecek, tek listeyle seçime gireceğiz. İlçe kongrelerimizde 3 ilçenin başkanının değişeceği netlik kazandı. Diğer ilçeler üzerinde de çalışmalarımız sürüyor. İl Başkanlığı için ise, Manisa’da bu işi bizden daha iyi yapacak kardeşlerimiz var. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile istişareler yaparak İl Başkanımızın ismini netleştireceğiz. İl kongremizi Ocak ayının sonunda yapacağız. Kongremize Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’da katılım gösterecek” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir