Rüya Proje Festival Tadında Açılacak

06 Kasım 2014 Perşembe, 17:53

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin 170 dönümlük alan üzerine inşa ettiği rüya proje Kent Park’ta çalışmalar ince iş tabir edilen aşamaya geldi. Lale sezonun da açılacağı Mart ayında Mesir Festivali haftası içinde projenin açılacağını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’ya yakışır dev bir hizmeti kente kazandıracaklarını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 170 dönümlük alan üzerine inşa edilen ve yapımı tamamlanmak üzere olan Kent Park’ta incelemelerde bulundu. Başkan Ergün’e incelemede MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Serpil Çakır ve Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra eşlik etti. Projede ince iş olarak tabir edilen çim ekme, çiçek dikimi ve çeşitli düzenlemeleri tek tek inceleyen Başkan Ergün, çalışan işçileri selamlayarak, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Projenin yapımında görev alan yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Ergün, gördüğü bir takım eksikliklerin giderilmesi için talimat verdi.

Mesir haftasında açılacak

Projenin tüm alanlarını en ince ayrıntısına kadar inceleyen Başkan Ergün, çalışmaların hızlandırılması için talimat da verdi. Rüya projenin 475. Uluslararası Manisa Mesir Festivali haftası içerisinde açmayı planladıklarını belirten Başkan Ergün, “Manisa’mızın simgesi olan lale mevsiminin de açılacağı Mart ayı içerisinde bu güzel projemizin resmi açılışını yapmayı düşünüyoruz. Mesir Festivali haftası içerisinde açılışını yapacağımız bu projemiz, bir anlamda lale festivali tadında olacak. Kısacası Manisa’mıza yakışır dev bir hizmeti kentimize kazandırmış olacağız. Şimdiden Manisa’mız için hayırlı olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir