MERKEZ EFENDİ HASTANESİ YIKILIYOR!

06 Aralık 2014 Cumartesi, 16:07

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, daha önce gündemde olan yeni Merkez Efendi Devlet Hastanesi projesinin tamamlandığı söyledi.Yurttaş, hastanenin ihalesinin 12 Ocak 2015’te yapılacağını bildirdi.

Ferdi UZUN

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne 400 yataklı modern bir hastane yapılacağını söyledi. Hastaneyle ilgili bütün işlemlerin tamamlandığını kaydeden Yurttaş, en kısa zamanda hastanenin ihalesinin 12 Ocak 2015’te yapılacağını belirtti. Yurttaş, çok eski olması ve ihtiyacı karşılayamaması nedeniyle yıkılacak mevcut hastane yerine yeni hastanenin hastane bahçesinde inşa edileceğini söyledi. Yurttaş, mevcut hastanenin tamamının değil sadece yemekhane kısmının yıkılacağını açıkladı.75 bin 575 metrekare arsa üzerine yapılacak hastanenin Manisa adına önemli bir yatırım olduğunu belirten Yurttaş, 560 yataklı Manisa Şehir Hastanesinin de deprem ayracı nedeniyle belli bir süre daha durduğunu ifade etti.

Yorum

  1. miraz kuzay

    6 Aralık 2014 at 17:36

    DEPREM AYRACI İÇİN YAPIMI DURDURULAN ŞEHİR HASTASİNDEN NE FARKI VAR BU HASTANENİN. MANİSA DEPREM KUŞAGINDA VE İKİSİDE MANİSADA YAPILACAKSA BİRİNİN DURDURULUP, BİRİNE ÖNCELİK VERİLMESİNİN SEBEBİ NEDİR…..? CEVAP BEKLİYORUM.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir