MANİSA’DA SESLERİNİ BÖYLE DUYURDULAR!

04 Kasım 2014 Salı, 20:22

Öğretmen atamalarında yeteri kadar kontenjan ayrılmadığını düşünen Manisalı atanamayan öğretmenler seslerini duyurmak için imza kampanyası başlattı.

Ferdi UZUN

Manisa’da atanamayan onlarca öğretmen yeteri kadar kontenjan ayrılmadığı gerekçesiyle Manolya meydanında imza kampanyası düzenledi. Branş öğretmenlerine Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu da destek verdi. Sofuoğlu, “Açıklar ücretli öğretmenler ile doldurmaya çalışılıyor. Biz sınıflarda asaleten atanmış öğretmenlerin olmasını aynı işi yapan öğretmenlerin daha az alarak ücretli öğretmenlik gibi bir garabetin bu ülkede yaşanmamasını yeni Türkiye yolunda artık sınıflarda milli eğitimin bünyesinde asil öğretmenlerin milli eğitimi hissederek, hücre hücre hizmet etme aşkı ile gayreti ile olan arkadaşlarımızın atanmasını özellikle istiyoruz. Daha önce de onlarca kez söyledik. Eğer hükümet bir iyilik yapacaksa milli eğitime maliyeye biraz daha değer vermesini, daha fazla öğretmen alımı için kaynakların arttırılmasını iyice talep ettik. Kardeşlerimiz dışarıda ve özel sektöre mahkûm olmuş durumda kardeşlerimiz öğretmen olarak sınıflara girememekte bu kardeşlerimizin biran önce eğitim çalışanı olarak aramızda görmek istiyoruz. Arkadaşlarımızın atanması için hükümetin bir kez daha mali kaynaklarını gözden geçirmesi lazım” dedi.

Ücretmen değil öğretmen!

İmza toplayan öğretmenlerden Hacer Çimen ise, “Ücretmen değil, öğretmeniz. Mesleğimizi severek yapmak istiyoruz. Fakat kendi kadromuzda yapmak istiyoruz. Bizim branşlarımıza getirilen 42 bin sınıf öğretmeninin tekrar geri sınıf öğretmenlerine döndürülmesini ve bizim kendi hakkımız olan branşlarda eğitimizi vermemizi istiyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir