MANİSA BAROSUNA DEV YATIRIM YAPILDI!

07 Aralık 2015 Pazartesi, 16:59

MANİSA Barosu hizmet binası ve sosyal tesisi projesi, 2016 yılının Nisan ayında start alacak. Kenan Evren Sanayi Sitesi’nin alt kısmında yapılacak tesisin yaklaşık 6 milyon liraya mal olacağını açıklayan Baro Başkanı Ali Arslan, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ile projenin son detaylarını görüştüklerini ve destek gördüklerini söyledi.

Manisa Barosu eski başkanlarından Zeynel Balkız döneminde gündeme gelen ve çalışmaları başlayan ‘Manisa Barosu Hizmet Binası ve Sosyal Tesisi Projesi’ hızlandı. Yapılacak tesisle ilgili görüşmek üzere Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, eski başkan Zeynel Balkız ve Avukat Hüseyin Erkenci; TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ile bir araya geldi. TBB’nin katkılarıyla yapılacak olan tesis hakkında görüş alışverişinde bulunan başkanlar, projenin en kısa zamanda hayata geçmesi için çalışmalara hız verdi.

“NİSAN’DA TEMELİNİ ATARIZ”

Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, “Proje 2016 programına koyuldu, gündeme alındı. Önümüzdeki hafta çalışma yapılacak, hafta sonuna doğru proje kesinleşecek. 2016 yılının Nisan ayında projenin temelini atacağız” dedi. Hizmet binası ve sosyal tesisi projesinin yaklaşık 6 milyon liraya mal olacağını kaydeden Arslan, tesisin TBB’nin katkılarıyla yapılacağını dile getirdi. Kenan Evren Sanayi Sitesi’nde PTT’nin depo olarak kullandığı alanda yapılacak tesisin, Manisa’ya değer katacağını kaydeden Arslan, geçen dönemde 2 milyon 700 bin lira gibi bir bedelle bu taşınmazın satın alındığını belirtip; binada konferans solanları, eğitim sınıfları gibi birçok alanın yer alacağını duyurdu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir