İŞTE PAZARCI ESNAFININ İSYAN SEBEBİ!

06 Kasım 2014 Perşembe, 15:07


Perşembe pazarı esnafı, yeni otogarın yapılmasıyla işlerindeki düşüşten dolayı isyan etti. Pazarcılar, eski otogara Manisalı köylülerin gelerek alışveriş yaptığını fakat yeni otogarın yapılmasıyla köylülerin gelmemesinin işlerini büyük oranda etkilediğini söyledi.

Ferdi UZUN

Manisa’da yeni otogarın yapılması Manisalılardan tarafından büyük bir sevinçle karşılansa da, eski otogar yanında bulunan Perşembe pazarı esnafını olumsuz etkiledi. Pazarcılar, eski otogara Manisalı köylülerin gelerek alışveriş yaptığını fakat yeni otogarın yapılmasıyla köylülerin gelmemesinin işlerini büyük oranda etkilediğini söyledi. Yıllardır peynircilik yapan Mehmet Şener (50), “Garajın kalkması bizim için iyi olmadı. Daha önceki hareketlilik şuan yok görülmüyor. İnşallah köy araçlarının ve ilçe araçlarının buraya girişine izin verilir. Belki buradaki hareketliliği eskisi gibi sürdürebiliriz. Ama böyle bir durum olması durum gerçekten bizim için çok zor olacaktır” dedi.

Hepimizi zarara uğrattı

Tavukçuluk yapan Zeki Kayacan (56) ise “Garajın buradan kalkması hepimizi zarara uğrattı. Köylünün buraya gelmesi bizim için çok iyi oluyordu. Gelenler bizden alışveriş yapıyordu. İşlerimizde şuanda büyük bir düşüş yaşadık” diye dert yandı. Mahmut Çakır da “Yeni otogarın yapılmasını sevinçle karşıladık. Ama ne yazık ki köy arabalarının buraya giriş yapmaması işlerimizi olumsuz etkiledi” dedi.

Köylü gelmeyince işler bozuldu

Meyve satıcılığı yapan Hamdi İğne (33) de “Daha önce burada 30-35 kasa mal satıyordum. Şuanda 20 kasa mal anca satıyorum. İşlerimizin düşüşü garajın kalktığı günden itibaren başladı. Buradaki Pazar yerini 18 bin TL’ye aldım. Şimdi 7 bin TL’ye satıyorum alan yok. Köylü buraya gelmeyince bizim işlerimiz çok bozuldu” diye isyan etti.

Pazar sinek avlıyor

Ömer Yalçın (23) ise “Garajın buradan kalkmasının etkisini fazlasıyla gördük. Pazarın işleri allak bullak oldu.  Bu konuda hiç memnun değiliz. Nasıl olur bilmiyorum ama bir an önce düzelmesini istiyoruz” dedi. Balıkçı Ayhan Karslı (35) da şunları söyledi: “Köylüler buraya geldiği zaman işlerimiz çok iyi oluyordu. Şimdi pazar sinek avlıyor. Balıkçılardan sebzecilere kadar bütün esnaf şikayetçi. Keşke garaj kalkmasaydı.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir