EMNİYET MÜDÜRÜNDEN OPERASYONLA İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

10 Nisan 2015 Cuma, 13:41

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfun Erdal Ceren, Manisa Tarımsal Kredi Destekleme Kurumu ve Manisa Teknik Elemanlar Derneği’ne yapılan paralel yapı operasyonu ile ilgili bundan sonra yapılan çalışmalarda bu yapıyla ilgili terör örgütü sıfatıyla hareket edeceklerini söyledi.

esh_24498

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfun Erdal Ceren, Manisa Tarımsal Kredi Destekleme Kurumu (TKDK) ve Manisa Teknik Elemanlar Derneği’ne yapılan ‘Paralel yapı’ operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Emniyet Müdürü Ceren, “Biliyorsunuz bu yapıyla ilgili iddianame kabul edildi. İddianame kabul edildikten sonra bu terör örgütü oluyor. Bundan sonraki çalışmalarımızı terör örgütüne yardım ve yataklıktan çalışma yapacağız. Hala bu işlere devam edenler varsa lütfen hemen oralardan ayrılsınlar. Aksi takdirde ilerde adli cezalarla karşı karşıya kalırlar” dedi.

Ceren, olayla ilgili göz altıların olmadığını da aktardı.

Geçtiğimiz Salı günü Manisa Tarımsal Kredi Destekleme Kurumu ve Manisa Teknik Elemanlar Derneği’ne operasyon yapılmış ve birçok evrak ile CD’lere el konulmuştu. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ali Recep Nazlı, Manisa’da TKDK’ya düzenlenen operasyona ilişkin, “Yapılan operasyon bizim bir önceki görevden alınan koordinatörümüz hakkında ve birkaç personel hakkında. Paralel yapıyla alakalı olduklarına dair, bir takım faaliyetler yaptığına dairdir” demişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.