MİNİKLERİN VELİLERİ SAĞLIKLI BESLENME KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

29 Nisan 2015 Çarşamba, 11:48

Kula Anaokulu öğrencilerinin velilerine sağlıklı beslenme ve hazır gıdaların zararı konusunda bilgilendirme semineri verildi.
Gıda Mühendisi Gülce Dişçi tarafından verilen seminerde, sağlıklı beslenme ve hazır gıdaların zararları konusunda veliler bilgilendirildi. Seminerde, öğrencilerin sağlıklı beslenmesi, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konusunda duyarlılığın artırılması için önemli bilgiler verildi.
Semineri önümüzdeki dönemlerde çocuklara yönelik olarak da düzenleyeceklerini söyleyen Dişçi, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı büyümeleri için dengeli ve yeterli beslenmeleri, temizliğe dikkat etmeleri ve fiziksel aktiviteye yaşamlarında yer vermeleri için ailelerin bilinçli olmalarından yola çıkılarak öncelikle velilerle bir araya geldik. Günümüzün hastalığı olarak görülen obeziteye, küçük yaştaki çocuklarda sık rastlanıyor. Bu yüzden sadece okuldaki beslenme değil evdeki yemekler hazırlanırken de, taze ve doğal olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Öğrencilerimizin beslenme listesi güncellendi. Listedeki gıdalar hazırlanırken organik ve taze olmasına özen gösterilirken, aşırıya kaçınılmaması da büyük önem taşıyor.” dedi.
Sunum sonunda velilerin sorularını cevaplayan Dişçi, velilere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.