MANİSA’DAKİ OKULLARDA DİŞ SAĞLIĞI SEFERBERLİĞİ

26 Aralık 2014 Cuma, 19:36

MANİSA’da Kamu Hastaneler Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda öğrencilerin ve velilerinin diş fırçalama alışkanlığı kazanması için ‘Ben de Fırçalıyorum’ projesini başlattı. İki kurum arasında imzalanan protokolle kentteki 40 bin öğrenciye diş fırçası dağıtılacağı, velilere ve öğrencilere diş sağlığı eğitimi verileceğini bildirildi.

Kentte öğrencilere diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak için Kamu Hastaneler Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Ben de Fırçalıyorum’ projesini başlattı. Yunusemre İlçesi Hafsa Sultan Ortaokulu’nda startı verilen proje kapsamında; Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy protokol imzaladı.

Çocuklara ağız diş sağlığı ve diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak istediklerini dile getiren Genel Sekreter Murat Türkyılmaz, projenin tüm il genelinde uygulanacağını kaydetti. Çocukların ve velilerin ağız diş sağlığı konusunda bilinçleneceğini kaydeden Türkyılmaz; özellikle ailelere çocuklarına diş fırçalama alışkanlığı kazandırma konusunda büyük bir sorumluluk düştüğünü söyledi. Okullarda 40 bin diş macunu ve diş fırçası dağıtacaklarını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy da amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından Manisa Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Doktoru Çiğdem Salık, öğrencilere ve velilere doğru diş fırçalama yöntemlerini ve diş sağlığını korumak için yapılması gerekenleri anlattı. Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, velilere ve öğrencilere diş macunu ve diş fırçası dağıttı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir