Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı Ferdi Zeyrek, Manisa Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatasını aldı. 
Ferdi Zeyrek, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde 507 bin oyla, geçerli oyların yüzde 57,26’sını alarak Manisa büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 3 Nisan Çarşamba günü Manisa Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatasını Manisa İl Seçim Kurulu Başkanı İbrahim Bitek’in elinden aldı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek Mazbatasını Aldı1236

Mazbata törenine Zeyrek ve Özalper’in yanı sıra CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile Bekir Başevirgen, Yunusemre Belediye Başkanı seçilen Semih Balaban ile partililer ve muhtarlar da katıldı.
Mazbata töreninin ardından bir konuşma gerçekleştiren Manisa Büyükşehir  Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek sözlerine çok heyecanlı olduğunun vurgusunu yaparak başladı.

Manisa Büyükşehir  Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek:

Gülşah Durbay Manisalıların Ramazan Bayramı’nı kutladı Gülşah Durbay Manisalıların Ramazan Bayramı’nı kutladı

“Seçim boyunca hiç heyecanlanmadım. Seçim gecesi de hiç heyecanlanmadım ama ilk defa çok heyecanlıyım. Dört ay önce yola çıktığımızda, Manisa’mızın evladı, Manisa'mızın gururu, Türkiye'nin umudu olan genel başkanımız böyle bir görevi tebliğ ettiğinde gerçekten o zaman da çok heyecanlanmıştım. Bunu kendisine yaşattığımız için Manisa olarak gerçekten çok gururluyum. Çok onurluyum. Bu bir hayaldi. 74 yıllık hepimizin hayali kurduğu gündü bugün, ve bu hayale önce bizler inandık, sonra Manisa’mızdaki partili herkes bu hayale inandı. Bu hayal gerçek oldu. Artık Manisa’mızda adil ve eşit bir hizmet anlayışı gelecek. Bir milyon kişiyi kapsayan, oy atan, atmayan, partili olan, olmayan herkesin başkanı olacağım” şeklinde konuştu.

CHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, mazbatasını aldı. Görevi Cengiz Ergün'den devralarak başkanlık koltuğuna oturdu.

Kaynak: HABER MERKEZİ