RESİM, AHŞAP BOYAMA VE EL İŞİ SERGİSİ BEĞENİ TOPLADI

08 Ocak 2015 Perşembe, 11:31

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nde engellilerin de aralarında bulunduğu 120 kursiyerlerin çalışmaları açılan sergiyle görücüye çıktı. Ahşap boyama, resim ve el işi çalışmalarından oluşan sergi, beğeni topladı.

Belediyenin Sanat Atölyesi, Halk Eğitim Merkezi, Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği’nce ortaklaşa düzenlenen sanat kursuna; 45’i engelli, 60’ı 15 ve altı yaş grubundan oluşan toplam 120 kursiyer katıldı. Kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri, Belediye Sanat Galerisi’nde görücüye çıktı. Ahşap boyama, resim ve el işi ürünlerden oluşan sergisinin açılışına; AK Partili Belediye Başkanı Salih Hızlı, Sanat Atölyesi Öğretmeni Yeliz Özkilimci, kursiyerler ve aileleri katıldı.

Sanat çalışmalarına önem verdiklerini belirten Başkan Hızlı, “Akhisar’ın sosyal ve kültürel hayatı sizlerle zenginleşiyor. Biz de bunlara katkı sağlıyoruz. Bize ait dönemdeki güzellikleri gelecek kuşaklara aktarmak için gayret sarf ediyoruz. Bu anlamda hepinizi tebrik ederken şükranlarımı sunuyorum. Bu gibi sergilerin açılışına katılmak çok anlamlı” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir