KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI KAPAKLIKAYA KULALILARA TAVSİYELER

04 Aralık 2014 Perşembe, 12:51

MANİSA’nın Kula İlçesi’nde konferans veren Eğitimci Yazar- Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya; dinleyicilere okul hayatı, meslek ve aile içi iletişim konularında sunum yaptı. İkinci konferansta kamuda görev alan kurum amirlerinin karşısına çıkan Kapaklıkaya, iyi bir liderin nasıl olması gerektiğini anlattı. Her iki konferans da ilgi gördü.

Kula Kaymakamlığı tarafından organize edilen etkinlikte; Eğitimci Yazar- Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya, vatandaşlarla buluştu. Belediyenin Konferans Salonu’ndaki ilk konferansta öğrencilere dersler, vatandaşlara meslek ve aile içi iletişim konusunda neler yapması gerektiğini esprili bir dille anlatan Kapaklıkaya, ilgiyle dinlendi.

Eğitime çocuk yaşta başlanması gerektiğini vurgulayan Kapaklıkaya, “Çocuklara gereken önemi vermeliyiz. ‘Nasıl ki ağaç yaşken eğilir’ demişse atalarımız; çocukta küçükken aldığı, öğrendiği bilgilerle büyür. İyi güzel şeylerle yetişirse topluma ailesine ve milletine faydalı bir insan olarak hayattaki yerini alır. Fakat küçük yaşta yanlış sakıncalı şeyler öğretilir ve öyle büyürse başta kendisine, ailesine ve topluma zararlı bir insan olarak yetişir. Hiçbir aile de evladının bu şekilde yetişmesini istemez. Yavrularımızın karınlarını doyurduğumuz halde, yüreklerini de sevgiyle doldurmamız lazım. Kötü bir dünyada iyi çocuklar yetiştirmek zorundayız. Önemli olan kalpten çıkan söz olmalıdır. Yüreğine merhaba diyebilen bir insanın beynine de merhaba diyebiliriz anlayışıyla hareket edilmesi lazım. İnsanın kalbinin anne ve baba sevgisiyle çarpması gerekir. Bu yoksa yaşamanın kıymeti olmaz. İnsan iç dünyasına attığı olumsuzluklar, bir binanın bodrum katındaki çöp yığını gibidir. Seminerindeki amacımız insanın kendi iç dünyasına yönelerek iç dünyasında barışı sağlamaktır. İnsanın sıkıntılarının üstünü örterseniz, kökenine inmezseniz bir süre sonra sıkıntılar deprenir. Biz burada sıkıntının köküne inip kesin çözüm arıyoruz” dedi.

İkinci konferansta kamu kurum amirlerine ‘iyi bir lider nasıl olmalı, ne yapmalı ve nasıl davranmalı’ konulu sunum da yapan Kapaklıkaya’ya, etkinlik sonunda Kaymakam Murat Güven, plaket verdi. Program sonunda Kapaklıkaya, salon girişinde stantta kitaplarını imzaladı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir