KAYMAKAMLARA PROJE BİLGİLENDİRMESİ

28 Aralık 2014 Pazar, 17:40

Avrupa Birliği fonları başta olmak üzere Zafer Kalkınma Ajansı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve diğer fon kaynaklarından daha etkin faydalanabilmeleri için Manisa’da görev yapan kaymakamlarla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığında Valilik Brifing salonunda yapılan toplantıya, vali yardımcıları Mesut Eser, Baha Başçelik, Mehmet Yüce, Ufuk Seçilmiş ile 17 ilçe kaymakamı katıldı.

Vali Erdoğan Bektaş toplantıyı açış konuşmasında, yatırımlara kaynak sağlamada doğru projelendirmenin önemine değinerek, ilçelerde proje ekipleri oluşturulmasını ve bu ekiplerin çalışmalarını Manisa Valiliği Avrupa Birliği ve Proje Koordinasyon Merkezi ile koordineli yürütmelerini istedi.

Toplantıda, Manisa Valiliği Avrupa Birliği ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Ural Sevener, Manisa’nın durumu ve faydalanılabilecek proje teklif çağrıları konusunda sunum gerçekleştirdi. Manisa için tespit edilen Gediz’in Temizlenmesi, Organik Tarım ve Dynet özel projeleri ve ilçelerin mevcut durumlarına göre tespit edilen başlıklarda, başta Avrupa Birliği fonları olmak üzere, Zafer Kalkınma Ajansı, TKDK ve diğer fon kaynaklarından daha etkin faydalanabilmenin koşullarını anlattı.

Vali Bektaş, sunumu takiben Gediz’in Temizlenmesi, Organik Tarım ve Dynet özel projelerinin her biri için çalışma yapmak üzere ilgili vali yardımcılarını görevlendirdi.

Toplantıda ilçe kaymakamlarının görüşleri alınarak ilçelerde hangi çalışmaların yapıldığı ve beklentilerin neler olduğu konusunda değerlendirmeler yapıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir