Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

İlkokulda 15 Temmuz Demokrasi Müzesi açıldı

20 Ekim 2016 Perşembe, 14:41

Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Murat Germen İlkokulunda açılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Müzesinde incelemelerde bulundu. Açılan Müzede 15 Temmuz gecesi ve akabinde düzenlenen Demokrasi Mitinglerini anlatan fotoğraflar sergilendi.
Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Murat Germen İlkokulunda yapılan 15 Temmuz Demokrasi Müzesinde incelemelerde bulundu. Okulun alt katında düzenlenen salonun öğrencilere 15 Temmuz’da yaşananların anlatılması noktasında güzel bir çalışma olduğunu ifade eden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Bu okulumuza her geldiğimizde Şehzadeler Belediyemizin çalışmalarını her seferinde sevinerek görüyoruz. Ancak daha iyiye ulaşmak için yeni şeyler yapmamız gerekiyor. Bu gidişle bu yılsonuna kadar bu okulumuzun Şehzadeler ilçemizde örnek bir okul olacağını düşünüyorum. Okulumuzun idarecileri ve öğretmenlerine güveniyor ve destekliyoruz. Şehzadeler Belediye Başkanımız ve personeline çok teşekkür ediyorum. Burada yaptığımız çalışmaların çoğu belediyemizin destekleri ile yapılmış oldu. Şehzadeler Belediyemizin sadece bu okulda değil tüm okullarda hizmetleri olduğunu çok iyi biliyorum.Bu salonun oluşmasında emeği geçen tüm herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Gelecek nesillerimize 15 Temmuz’u anlatmaya devam edeceğiz”
15 Temmuz’da yaşananların gelecek nesillere çok iyi anlatılması gerektiğini altını çizen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “15 Temmuz gecesinde Türk Milletinin yazmış olduğu bu şanlı destanı gelecek nesillerimize en iyi şekilde anlatmamız adına bu tür çalışmaların yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum. Şehzadeler Belediyesi olarak bizde bu tür alanların oluşması için imkanlarımız ölçüsünde desteklerimizi sürdüreceğiz. Yapılan bu çalışma ile hem demokrasi şehitlerimizin isimlerini yaşatacağız hem de gelecek nesillerimizin 15 Temmuz’u en iyi şekilde anlamalarını sağlamış olacağız” dedi.
İncelemelerin ardından Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş Başkan Çelik’e Osmanlı armasının bulunduğu bir tablo hediye etti.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir