Tektaş, Kolye Zerafeti

20 Şubat 2019 Çarşamba, 17:19

Renkler insanın kişiliğini ve karakterini ortaya çıkarır. Renklerin insan üzerindeki etkilerini düşünürsek rahatlatıcı ve sakinleştirici renk olan yeşili ön sıralara çıkarabiliriz. Doğa ve yaşamı temsil eden enerji veren bir renktir. Bir rivayete göre kalbimiz yeşil renginin yaydığı enerji alanındaymış. Doğanın rengi olan yeşil güven veren bir renktir.

Doğadan bahsetmişken yeryüzünün derinliklerinde toprak ve minerallerin birleşimi ile oluşan değerli maden taşları bulunur. Bunlardan biri de  ZÜMRÜT tür. Genel olarak yeşil renkli olan bu taş geçmişten günümüze kullanılır ve şifalı olarak bilinir. İncelik ve zerafet sembolüdür. Birçok medeniyetlerde güç ve bereketi temsil eder.

Nasıl bir tesadüftür ki zümrüt taşı, tektaş doğayı temsil den rengin her tonunu bünyesinde barındırması, güven ve enerji veren özelliği ile yüzyıllardır insanları cezbetmesi…

Bu özellikleri kendimizle bütünleştirmek ve yansıtmak istediğimizde yapmamız gereken tek şey zümrüt bir pırlanta kolye takmaktır. Zarif kadınların zarif gerdanlarında zerafetin ve asaletin sembolü zümrüt kolye.

Kolye geçmişten günümüze insanlar için vazgeçilmezdir. Yüzyıllar önce medeniyetler arasında din, güç ve statü göstergesi olarak kullanılmıştır. Kolye kadının tamamlayıcı bir parçasıdır. Şıklığı, stili, kombini tamamlama yanı sıra kişiliğimizi, tarzımızı ve ruh halimizi yansıtır. Kolye kullanımı en kolay takıdır. Bunca özelliği ve kolaylığı olan kolyenin ucunda şans, başarı, bereket, güç temsil eden zümrüt taşı olması cümleyi bitiren nokta gibidir.

Kendimizi özel hissetmek istediğimiz günlerde kendi güzelliğimiz ve cazibemizi kıyafet kombini ile bütünleştirip zümrüt kolye takarak şıklığı ve zerafeti yakalamak mümkün…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir