Kalıcı Makyaj Gerçekten Kalıcı mı?

15 Ekim 2021 Cuma, 16:11
Kalıcı Makyaj Gerçekten Kalıcı mı

Kalıcı makyaj, son zamanlarda herkes tarafından merak edilen ve yaptırılan bir tür güzellik işlemidir. Birçok farklı yöntemle kaş, dudak, göz gibi bölgelere uygulanan bu işlem, mikro-pigment uygulaması olarak da adlandırılmaktadır.

Tabi bu işlemde en çok merak edilen nokta ise şüphesiz gerçekten kalıcı olup olmadığıdır. Kalıcı makyaj işlemlerinin ne kadar kalıcı olduğu birçok faktöre bağlıdır. Uygulama yapılan bölgeye ve tekniğe göre değişen bir durum olsa da kalıcı makyaj söz konusu olunca kalıcılığın genellikle 1 ila 2 yıl arasında değiştiği söylenmektedir.

Burada ortaya çıkan ilk faktör, işlemin uygulandığı bölgelerin farklılığıdır. Kaş üzerine uygulanan işlemler çoğunlukla 1 sene kalırken dudak veya göz üzerinde uygulanan işlemler 2 ya da 3 seneyi bulabilmektedir.

İkinci faktör ise uygulanan tekniklerdir. Kaş bölgesine uygulanan işlemleri ele aldığımızda birçok yöntem barındıran bu uygulamaların kalıcılık süreleri de birbirinden farklı olabilmektedir. Her yöntemin kendine özgü bir yapılış tarzı olduğu gibi kullanılan malzemelerin farklılığı da kalıcılığı etkileyen önemli unsurlardır.

Burada altı çizilmesi gereken durum ise kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişilerin uygulanacak boyaların tonunu seçmesidir. Müşterilerin beğenisine göre açık tonlu ya da koyu tonlu boyalar kullanılabilmektedir. Bu durumda, açık ton kullanmak isteyen kişiler için kalıcılığın daha kısa süreceği ihtimaller arasındadır.

Bir diğer faktör ise işlem görecek kişinin cilt tipi ve yapısının özellikleridir. Kuru, yağlı ya da karma olsun, tüm cilt tiplerinin kalıcı makyajı taşıyabilme süresi farklıdır. Fakat burada kullanılacak yöntem, cilt tipine en uygun şekilde belirlendiği sürece kalıcılık da fark göstermeyecektir. Bu yüzden alanında uzman kişiler tarafından cilt tipinize göre yapılacak işlemlerin belirlenmesi önemlidir.

Son olarak ise işlem sonrası yapılması ya da yapılmaması gereken şeylere dikkat etmektir. Güneş, deniz, solaryum gibi dış faktörler, yapılan uygulamanın süresini etkileyebilmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan bakım ürünleri ve ilaçlar da kalıcılığı belirleyen diğer unsurlardır.

Toparlayacak olursak, kalıcı makyaj işleminde kesin bir kalıcılık süresinden bahsetmek oldukça zordur. Ayrıca bu uygulama, belirli sürelerle yenilenme ihtiyacı duymaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yapılan işlemin sağlığa zarar vermemesi ve doğal görünmesi olmalıdır.

Ümraniye kalıcı makyaj hizmetlerimizi Leman Demir farkı ile kaliteli ve kalıcı şekilde alabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir