Ayakkabı ve Çanta Uyumuyla Kombinde Zirve Yapın!

10 Mart 2017 Cuma, 12:45

Kombin oluştururken ayakkabı ve çanta uyumunda yapılan hataları saymakla bitiremeyiz. Kadınların çanta ve ayakkabı uyumuna dikkat etmeden yaptıkları kombinler; her ne kadar şık tasarımları bünyesinde barındırıyor olsa da; istenilen modern stilin ortaya çıkmasına gölge düşürüyor. Ayakkabıların ve çantaların birbiri ile uyumlu olmasının yanı sıra; tercih edilen tunik, pantolon, etek, elbise, abiye, bluz, tişört, gömlek, kazak gibi bayan giyim parçalarıyla da uyum içerisinde olması gerekir.

Unutulmamalıdır ki; bir kombinde birden fazla parça öne çıkarılamaz. Bir kombinde sadece tek bir parça patlatılmalıdır. Yani eğer çantanız çok gösterişli ise; sadece onu öne çıkaracak parçaları bir araya getirerek tarzınızı oluşturmalısınız. Aynı anda elbiseyi de patlatayım derseniz; komik bir duruma düşebilirsiniz. Bu yüzden dışarıya çıkmadan önce oluşturacağınız kombini kafanızda bir toparlayın ve ben bugün bu parçayı patlatmak istiyorum diye karar verin. Ardından o parçayı öne çıkaracak olan diğer parçaları birbirleriyle uyum içerisinde seçin. Böylece kombininiz hem daha modern, hem de daha şık gözükecektir.
Bayanlar için elbise, abiye, tunik, pantolon, etek, hırka, bluz, tişört gibi giyim modellerinde karşılarına çıkan çeşitlilik ayakkabı modelleri konusunda da karşılarında oluyor. Bir kadın için bir ayakkabı modeli; farklı renk ve tasarımlarıyla üretilerek, belki de yüzlerce farklı seçeneği ile piyasada yer alıyor. Topuklular, çizmeler, botlar, babetler, ugglar, sandaletler, terlik tarzı ayakkabılar, bez ayakkabılar, spor ayakkabılar, klasik tasarımlar; hem farklı modelleri, hem de renk seçenekleri ile dikkat çekiyor. Örneğin bir kadın platform tarzı önü açık ve koyu renk ayakkabı isterken; bir başkası da dolgu topuklu, tokalı, kapalı ve açık renk tasarım isteyebilir. Piyasadaki bayan ayakkabı çeşitliliği sayesinde her kadın, her istediği ayakkabıyı kolayca satın alabilme lüksüne sahip oluyor.
Modanın her alanında şanslı olan kadınlar, çanta modelleri konusunda da çeşitliliği karşılarında buluyorlar. Büyük boy, orta boy, ufak boy, portföy, sırt çantası gibi tasarımların kadınlara sunulduğu bu alanda; açık renk, koyu renk, desenli, taşlı, tokalı, deri, rugan, mat, fermuarlı, renkli çantalar bayanların beğenisi ile karşı karşıya kalıyor. Her yıl ve bir yıl içerisindeki tüm sezonlarda da; trendlere uygun farklı çanta tasarımları dikkat çekiyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir