Saruhanlı’nın İçme Suyu Sorunu Kalmayacak

14 Nisan 2015 Salı, 18:04

MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesinin 2048 yılına kadar içme suyu sorununu çözecek tesislerde sona yaklaştı. MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, içme suyu ve arıtma tesisinin en yeni teknoloji kullanılarak inşa edildiğini söyledi.

İl genelinde çalışmalarını sürdürerek, içme suyu konusunda önemli adımlar atan MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesinin geleceğine yatırım yapıyor. Saruhanlı ilçesinin 2048 yılına kadar içme suyunu garanti altına almak isteyen MASKİ, içme suyu tesislerini inşaatını büyük oranda tamamladı. Saruhanlı ilçesinin içme suyu konusunda geleceğine yön verecek tesislerin donanımı hakkında bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “Tesislerimizde 1 adet 2 bin 500 metreküp su deposu, 1 adet 200 metreküp su deposu, 7687 metre HDPE 100 terfi hattı borusu, 7932 metre PVC şebeke borusu ve çeşitli ebatlarda sanat yapıları bitirilmiştir. Saniyede 58 litre kapasiteli olarak planlanmış olan içme suyu arıtma tesislerinin bitirilmesiyle de ilçemize sağlıklı içme suyu vereceğiz” dedi.

En Yeni Teknoloji Ürünü

Saruhanlı ilçesi içme suyu tesislerinin 2013 yılında ihalesinin gerçekleştiğini ve İller Bankası kredisiyle yapımına başlandığını belirten MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “İnsani tüketim amaçlı sular hakkındaki yönetmelik esaslarına uygun olarak inşa edilen yeni tesisler, Saruhanlı ilçesinin 2048 yılına kadar içme suyunu temin edecek” diye konuştu. İçme suyu arıtma sistemi de dahil olmak üzere tesislerin en yeni teknolojiyle donatıldığını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “Tesislerimiz modern teknolojinin en yeni özellikleriyle donatıldı. Geleceğe yatırım yapıyoruz. Bu nedenle tesislerimizin kapasite, işlev ve dayanıklılık bakımından uzun ömürlü olması gerekiyor. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.