Gelini baba evinden atıyla aldı

17 Eylül 2015 Perşembe, 11:11

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde yaşayan Fehmi Uslucan (22), hayatını birleştirdiği Gamze Özlem’i (18) evinin önünden, araç konvoyu yerine eski gelenekleri yaşatarak atıyla aldı.

Turgutlu İlçesi Altay Mahallesi Dumlupınar Sokak’ta gerçekleşen gelin alma merasimi araç konvoyuyla değil atla yapıldı. Özel bir firmada çalışan Fehmi Uslucan ile aynı mahallede oturan Gamze Özlem, sade bir tören ile dünyaevine girdi. Gelin almaya süsledikleri bir at ile giden erkek tarafı, evin önünde edilen dualar eşliğinde gelini aldı.

Damat evine kadar atın üstünde gelen gelin Gamze Özlem Uslucan ve eşi Fehmi Uslucan, “Birbirimizi çok sevdik ve bu sevgimizi evlenerek taçlandırdık. Ülkemizde son aylarda yaşanan terör olayları ve ilçemizin de yaşadığı şehit acıları nedeniyle sade bir düğünü tercih ettik. Eski geleneklerimize uyduk ve düğün konvoyu yapmadık. Yeni kuracağımız yuvamızın yaşanacağı bir ülkede acı yerine mutluluk ve barış istiyoruz. Terör olaylarını protesto ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir